Cellulit wodny - jak powstaje? Sposoby leczenia cellulitu wodnego
Przejdź do galerii zdjęć
Cellulit wodny to przypadłość pojawiająca się u kobiet w każdym wieku. Najczęściej objawia się on opuchlizną i pofałdowaną skórą w okolicy ud, pośladków, brzucha, a nawet łydek. Do jego występowania przyczynić się może wiele czynników, a nieleczony będzie pojawiał się na coraz większej powierzchni ciała, stając się źródłem uciążliwych dolegliwości.
Reklama
Występowanie cellulitu wodnego na ciele wiąże się nie tylko z nieestetycznymi fałdami na skórze, ale także z dokuczliwym uczuciem ciężkości nóg. Grudki pokrywające uda, łydki, pośladki i brzuch to także przyczyna poważnych kompleksów u wielu kobiet, dlatego warto dowiedzieć się jak powstaje cellulit wodny i które metody leczenia skutecznie go wyeliminują.
Co ciekawe, osłabienie jędrności skóry wywołać mogą również nieodpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne, które zaburzają prawidłową gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety.
Ich zadanie to ujędrnianie i wygładzanie dotkniętej problemami cellulitu skóry, wybierajmy zatem produkty, które w swoim składzie zawierają aktywne składniki (takie jak kofeina, guarana, algi, kasztanowiec). Aplikację tego rodzaju kosmetyków warto wzbogacić ujędrniającym masażem, który skutecznie pobudzi krążenie krwi i limfy, przez co wpłynie na redukcję cellulitu wodnego. Najbardziej skutecznym lekarstwem na objawy cellulitu wodnego jest jednak niegazowana woda mineralna. Regularne picie wody w dużych ilościach wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, które przyczyniają się do powstawania nieestetycznych zmian na skórze.
Zobacz też: Regeneracja skóry po zimie: jak przygotować ciało na wiosnę i lato?
Cellulit wodny: Przyczyny
Przyczyn powstawania cellulitu wodnego może być wiele. Na jego występowanie może wpływać siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, a także częste noszenie butów na bardzo wysokim obcasie. Nie bez znaczenia dla kondycji problematycznych okolic naszego ciała pozostaje też dieta. Regularne spożywanie ostrych i mocno solonych potraw również przyczynić się może do powstawania cellulitu wodnego.Reklama
Cellulit wodny: Leczenie
Leczenie cellulitu wodnego powinno odbywać się na kilku płaszczyznach. Do jego powstawania przyczyniają się złe nawyki żywieniowe, pamiętajmy więc, by nasze posiłki składały się ze świeżej i zdrowej żywności, którą przyjmować musimy regularnie. Warto zrezygnować też z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co wywołuje opuchliznę na naszym ciele. Równie ważnym elementem leczenia cellulitu wodnego są oczywiście specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji ciała.Reklama
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: cellulit wodny
cellulitskórka pomarańczowajak się pozbyć cellulitucellulit wodnycellulit przyczynysposoby na cellulit
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Czytaj więcej
Dlaczego jestem chuda a mam cellulit?
Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego mimo swojej szczupłej sylwetki masz cellulit? To pytanie nurtuje wiele kobiet, które zmagają się z tą nieestetyczną przypadłością. W tym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego cellulit może pojawić się nawet u osób o niskim wskaźniku masy ciała.
Czego nie lubi cellulit?
Cellulit to problem, który dotyka wiele kobiet. Choć nie jest to stan groźny dla zdrowia, może wpływać negatywnie na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jednym z czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu, są nieodpowiednie nawyki żywieniowe. W tym artykule przedstawiamy listę produktów, których warto unikać, jeśli chcemy zmniejszyć widoczność cellulitu.
Lipodystrofia - czyli co musisz wiedzieć o cellulicie
Czy wiesz, że lipodystrofia, inaczej nazywana cellulitem, jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń skórnych? Dotyka ona głównie kobiet, aż w 85-98% przypadków. Współcześnie uznaje się cellulit za stan patologiczny, który może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, takich jak żylaki czy zakrzepy żylne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak się go pozbyć.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl