Cellulit wodny - jak powstaje? Sposoby leczenia cellulitu wodnego
Udostępnij Google News
Zdrowie

Cellulit wodny - jak powstaje? Sposoby leczenia cellulitu wodnego

Cellulit wodny to przypadłość pojawiająca się u kobiet w każdym wieku. Najczęściej objawia się on opuchlizną i pofałdowaną skórą w okolicy ud, pośladków, brzucha, a nawet łydek. Do jego występowania przyczynić się może wiele czynników, a nieleczony będzie pojawiał się na coraz większej powierzchni ciała, stając się źródłem uciążliwych dolegliwości.

Występowanie cellulitu wodnego na ciele wiąże się nie tylko z nieestetycznymi fałdami na skórze, ale także z dokuczliwym uczuciem ciężkości nóg. Grudki pokrywające uda, łydki, pośladki i brzuch to także przyczyna poważnych kompleksów u wielu kobiet, dlatego warto dowiedzieć się jak powstaje cellulit wodny i które metody leczenia skutecznie go wyeliminują.

Cellulit wodny: Przyczyny

Przyczyn powstawania cellulitu wodnego może być wiele. Na jego występowanie może wpływać siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej, a także częste noszenie butów na bardzo wysokim obcasie. Nie bez znaczenia dla kondycji problematycznych okolic naszego ciała pozostaje też dieta. Regularne spożywanie ostrych i mocno solonych potraw również przyczynić się może do powstawania cellulitu wodnego. Co ciekawe, osłabienie jędrności skóry wywołać mogą również nieodpowiednio dobrane tabletki antykoncepcyjne, które zaburzają prawidłową gospodarkę hormonalną w organizmie kobiety.

Cellulit wodny: Leczenie

Leczenie cellulitu wodnego powinno odbywać się na kilku płaszczyznach. Do jego powstawania przyczyniają się złe nawyki żywieniowe, pamiętajmy więc, by nasze posiłki składały się ze świeżej i zdrowej żywności, którą przyjmować musimy regularnie. Warto zrezygnować też z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co wywołuje opuchliznę na naszym ciele. Równie ważnym elementem leczenia cellulitu wodnego są oczywiście specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Ich zadanie to ujędrnianie i wygładzanie dotkniętej problemami cellulitu skóry, wybierajmy zatem produkty, które w swoim składzie zawierają aktywne składniki (takie jak kofeina, guarana, algi, kasztanowiec). Aplikację tego rodzaju kosmetyków warto wzbogacić ujędrniającym masażem, który skutecznie pobudzi krążenie krwi i limfy, przez co wpłynie na redukcję cellulitu wodnego. Najbardziej skutecznym lekarstwem na objawy cellulitu wodnego jest jednak niegazowana woda mineralna. Regularne picie wody w dużych ilościach wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, które przyczyniają się do powstawania nieestetycznych zmian na skórze.

Zobacz też: Regeneracja skóry po zimie: jak przygotować ciało na wiosnę i lato?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie