Peeling skóry głowy - domowy zabieg oczyszczający
Udostępnij Google News
Zdrowie

Peeling skóry głowy - domowy zabieg oczyszczający

Peeling skóry głowy to zabieg wciąż niezbyt popularny, a jednak niosący szereg korzyści naszym włosom i ich cebulkom. Możemy wykonywać go w domu, czyniąc z niego element normalnego rytuału pielęgnacyjnego. Dzięki peelingowi skóry głowy złuszczymy martwy naskórek, oczyścimy włosy i pozbędziemy się osadzonych na głowie pozostałości kosmetyków. Regularne wykonywanie zabiegu sprawi, że włosy staną się lśniące, przestaną się przetłuszczać i zyskają na objętości.

Skóra głowy, podobnie jak ta pokrywająca resztę naszego ciała, ulega rogowaceniu i złuszczaniu. Aby ułatwić jej oddychanie i oczyścić z osadzających się na niej bakterii, od czasu do czasu powinniśmy skutecznie usuwać martwy naskórek. Peeling skóry głowy usuwa nie tylko naskórek, ale i resztki kosmetyków, pot, brud oraz kurz - czyli wszystkie czynniki mające wpływ na osłabienie włosów, a nawet ich wypadanie. Seria zabiegów peelingujących sprawi, że nasze kosmyki zyskają większą objętość i zdrowy blask, a co więcej nie będą już ulegać nadmiernemu przetłuszczaniu.

Peeling skóry głowy - przepis

W sklepach dostępne są specjalne kosmetyki przeznaczone do peelingu skóry głowy, warto jednak poświęcić chwilę czasu i samodzielnie przygotować naturalny preparat w domu. Jako bazę produktu możemy użyć ulubionego szamponu do włosów, bądź zastąpić go miodem lub oliwą z oliwek. Do wybranej bazy dodajemy pasujący do naszych upodobań składnik złuszczający. Może to być kawa, cukier (biały lub trzcinowy), bądź gruboziarnista sól. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy w szklanej miseczce i przystępujemy do zabiegu.

Peeling skóry głowy - zabieg

Peeling skóry głowy możemy wykonywać maksymalnie raz w tygodniu, zbyt częste złuszczanie skóry może bowiem doprowadzić do jej podrażnienia i wysuszenia. Kosmetyk nakładamy na wilgotną skórę głowy i delikatnie masujemy. Po skończonym zabiegu należy bardzo dokładnie wypłukać ścierające drobinki z włosów - pozostałości preparatu mogą prowadzić do zatykania porów. Do peelingów przygotowanych z cukru należy używać wyłącznie chłodnej wody - ciepła mogłaby rozpuścić cukier i uniemożliwić wykonanie zabiegu.

Zobacz też: Żółtko na włosy: naturalny szampon z żółtka jaja dla nawilżonych i gładkich włosów

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie