Związek kohabitacyjny - na czym polega?
Udostępnij Google News
Związki

Związek kohabitacyjny - na czym polega?

Okazuje się, że na związek kohabitacyjny decydujemy się coraz częściej. Ten rodzaj związku nie jest formą jego zalegalizowania, jak małżeństwo, dlatego często określany jest jako "życie na kocią łapę". Co kryje się za stwierdzeniem związek kohabitacyjny?

Najbardziej popularną definicją związku kohabitacyjnego jest ta stworzona przez szwedzkiego socjologa, Jana Trosta z 1979 roku. Mówi ona o tym, że "związek kohabitacyjny dotyczy dwóch osób różnej płci, wspólnie zamieszkujących przez dłuższy czas, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe i utrzymujących relacje seksualną".

Chodzi o to, że termin "związek kohabitacyjny" dotyczy relacji dwojga osób, których związek jest niepotwierdzony prawnie. Co istotne, związek kohabitacyjny może być tymczasowy bądź trwały.
Na koniec warto podkreślić, że w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Finlandii, Luksemburgu, Andorze, Czechach, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Liechtensteinie, Austrii, Chorwacji, Grecji, Estonii, we Włoszech, na Cyprze, Malcie i Węgrzech pary różnopłciowe mają możliwość zarejestrowania związku, który nie jest małżeństwem.

Spotkaliście się z terminem "związek kohabitacyjny"? Co o tym myślicie?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie