Jak czyścić srebrne sztućce

Jak czyścić srebrne sztućce

Przejdź do galerii zdjęć
Po babci, prababci czy jako prezent od rodziny. U każdego w domu kiedyś znajdzie się coś ze srebrnej zastawy. Niestety srebro po pewnym czasie traci swój blask i zaczyna czernieć. Jakich substancji użyć, aby wyczyścić srebro?
Reklama
Cola Zawiera kwas fosforowy. Do oczyszczenia sztucy za jej pomocą będziemy potrzebowali dużego naczynia w którym zmieszczą się wszystkie przedmioty. Należy zalać je tak by nie wystawały i zostawić na 24 godziny, po czym umyć pod bieżącą wodą i dokładnie wytrzeć. Pasta do zębów Dobra do czyszczenia dużych powierzchni (tace, czajniczki). Dobrze jest do niej dodać odrobinę popiołu. Jej działanie polega głównie na ścieraniu nalotu powstałego na powierzchni naczyń. Soda oczyszczona z octem Podobnie jak w przypadku coli, nasze srebra będziemy musieli zanurzyć w roztworze. Do jego przygotowania potrzebujemy:
  • 2 litry wody
  • 4 łyżki sody oczyszczonej
  • 4 łyżki octu
Moczymy około 30 minut, po czym zwyczajnie myjemy. Sól z folia aluminiową Duże płaskie naczynie wykładamy grubą warstwą folii aluminiowej (3-4 warstwy).  W ciepłej wodzie rozpuszczamy sól (około 5-6 łyżek na litr wody. W zależności od grubości nalotu, moczymy je kilka godzin lub zostawiamy na całą noc. Później dokładnie myjemy polerując je ścierką.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: czyszczenie srebra
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama