Wielkanocne ozdoby na świąteczny stół - z czego zrobić stroiki wielkanocne?

Dom i ogród Środa, 17 kwietnia 2019
Oceń:
4 / 25 głosów

Święta Wielkanocne coraz bliżej, warto zatem już teraz pomyśleć o ozdobach, które ożywią nasz dom i podkreślą wyjątkową atmosferę świątecznych dni. Spotkania w gronie najbliższych najczęściej wiążą się ze wspólnym spożywaniem wielkanocnych potraw, dlatego warto zadbać o to, by zwłaszcza stół przy którym zbierać się będzie rodzina prezentował się odświętnie i wyjątkowo. Z czego zrobić stroiki wielkanocne, by były piękne, trwałe, ale i niedrogie?

Zamiast inwestować w gotowe stroiki wielkanocne, warto poświęcić chwilę czasu i wykonać je samodzielnie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale i dopasujemy ozdoby do własnych potrzeb i gustu. Możliwości wykonania oryginalnych wielkanocnych ozdób na świąteczny stół jest wiele, przedstawiamy najciekawsze z nich:

Zobacz też: Co włożyć do koszyczka wielkanocnego? Podpowiadamy co powinno znaleźć się w koszyku ze święconką

Wielkanocny stół to nie tylko rozmaite potrawy i słodkości. Bardzo ważne powinno być dla nas to, jak się prezentuje. Samodzielne wykonanie ozdób na świąteczny stół nie jest trudne, wymaga jednak odrobiny kreatywności. Aby zachwycić gości niecodzienną aranżacją nakrycia wykorzystaj jajko (może być to pięknie pomalowana pisanka lub zwykła wydmuszka), serwetkę w dowolnym kolorze i sznurek. Ułóż serwetkę w kształt zajęczych uszek i zwiąż za pomocą sznureczka. Jajko powinno pełnić rolę głowy wielkanocnego zajączka. Aby nakrycie wyglądało jeszcze bardziej wiosennie, możesz urozmaicić je wybranymi kwiatami.

Źródło: pl.pinterest.com