Glinki - naturalna pielęgnacja twarzy i ciała
Przejdź do galerii zdjęć
Glinki to rodzaj błota wykorzystywanego w kosmetyce, farmacji oraz medycynie estetycznej. Dzięki dużej zawartości cennych mikroelementów i soli mineralnych, wykazują one działanie oczyszczające, bakteriobójcze i stymulujące funkcje organizmu. Najczęściej wykorzystywane są w formie maseczki na twarz, ale mogą też stanowić bazę dla kosmetyków do makijażu lub pielęgnacji całego ciała.
Reklama
Glinki to błoto wydobywane z wnętrza ziemi, które w celu wykorzystania jako składnik pielęgnacji poddane zostaje zabiegom suszenia. Co ciekawe, są one wolne od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych, a zawarte w nich mikroelementy, takie jak krzem, fosfor, potas, żelazo, magnez, czy wapń, wpływają na ich cenne właściwości.
Posiada właściwości ściągające pory i wygładzające, dlatego idealnie nadaje się do pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej. Doskonale sprawdzi się także jako komponent kosmetyków dla osób posiadających skórę wrażliwą i naczyniową. Glinka czerwona może być wykorzystywana jako składnik masek do twarzy i ciała, kremów, a nawet szamponów do włosów. Wpływa na wygładzenie skóry i widoczne ujednolicenie jej kolorytu.
Glinka zielona
Glinka zielona zawiera w sobie około 20 minerałów, a swoje zabarwienie zawdzięcza obecności jonów dwuwartościowego żelaza. Jej działanie w kosmetyce i farmacji uchodzi za najbardziej efektowne. Maseczka z zielonej glinki silnie oczyszcza, ściąga pory, dezynfekuje skórę, a nawet wyrównuje jej pH. Preparat oparty na zielonej glince może wykazywać też działanie peelingujące - wpływa bowiem na ujędrnienie cery i skutecznie usuwa martwy naskórek.Glinka czerwona
Glinka czerwona zawiera imponujące ilości krzemu, żelaza i aluminium. Znajdziemy w niej także takie minerały jak wapń, magnez, sód i potas.Reklama
Glinka biała
Glinka biała to przede wszystkim bogactwo krzemianu glinu, a także innych mikroelementów: krzemu, wapnia, magnezu, żelaza, potasu i cennych soli mineralnych. Krzemian glinu stanowi podstawę najważniejszych właściwości białej glinki. Dzięki niemu kosmetyki z domieszką błota wykazują działanie zabliźniające, oczyszczają, regenerują i odżywiają skórę, a przy okazji delikatnie ją ujędrniają. Glinka biała idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, a także wykazującej pierwsze oznaki starzenia.Reklama
Zobacz galerię zdjęć: glinki
glinka białaglinka czerwonaglinka zielonamaseczka z glinkiglinkazabiegi pielęgnacyjnepielęgnacja ciałapielęgnacja skóry
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Kwas azelainowy – efekty, kiedy stosować, skutki uboczne i przeciwwskazania
Kwas azelainowy to substancja aktywna, dzięki której skutecznie walczy się z trądzikiem i przebarwieniami. Możesz skorzystać z jego dobrodziejstw w salonie kosmetycznym, ale także w domu, stosując kosmetyki, w których ten kwas występuje. Jakie jeszcze przynosi efekty? Kiedy najlepiej go stosować?
Potówki u niemowlaka – przyczyny, objawy, leczenie. Co na potówki?
Potówki u niemowlaka nie muszą być powodem do niepokoju. Nie są groźne, ale ich obecność warto skonsultować z lekarzem rodzinnym. Zazwyczaj pojawiają się w wyniku przegrzania maluszka. Wiążą się też z niedojrzałością gruczołów potowych u dziecka. Jak zapobiegać potówkom u niemowlaka? Dlaczego w ogóle powstają?
Czystek – właściwości, działanie, przeciwwskazania. Na co pomaga picie czystka?
Czystek (Cistus) i jego zdrowotne właściwości są bardzo dobrze znane w szeroko pojętym ziołolecznictwie od wielu lat. Krzew naturalnie występuje w na terenach śródziemnomorskich. W Polsce natomiast uprawia się go głównie jako roślinę ozdobną. Oczywiście z uwagi na jego atrakcyjne kwiatostany. Regularne picie herbaty z czystka niesie za sobą wiele korzyści. Wyjaśniamy, dlaczego warto pić czystek i na co pomaga.
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl