Glinki - naturalna pielęgnacja twarzy i ciała

Glinki - naturalna pielęgnacja twarzy i ciała

Przejdź do galerii zdjęć
Glinki to rodzaj błota wykorzystywanego w kosmetyce, farmacji oraz medycynie estetycznej. Dzięki dużej zawartości cennych mikroelementów i soli mineralnych, wykazują one działanie oczyszczające, bakteriobójcze i stymulujące funkcje organizmu. Najczęściej wykorzystywane są w formie maseczki na twarz, ale mogą też stanowić bazę dla kosmetyków do makijażu lub pielęgnacji całego ciała.
Reklama
Glinki to błoto wydobywane z wnętrza ziemi, które w celu wykorzystania jako składnik pielęgnacji poddane zostaje zabiegom suszenia. Co ciekawe, są one wolne od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych i biologicznych, a zawarte w nich mikroelementy, takie jak krzem, fosfor, potas, żelazo, magnez, czy wapń, wpływają na ich cenne właściwości.

Glinka zielona

Glinka zielona zawiera w sobie około 20 minerałów, a swoje zabarwienie zawdzięcza obecności jonów dwuwartościowego żelaza. Jej działanie w kosmetyce i farmacji uchodzi za najbardziej efektowne. Maseczka z zielonej glinki silnie oczyszcza, ściąga pory, dezynfekuje skórę, a nawet wyrównuje jej pH. Preparat oparty na zielonej glince może wykazywać też działanie peelingujące - wpływa bowiem na ujędrnienie cery i skutecznie usuwa martwy naskórek.

Glinka czerwona

Glinka czerwona zawiera imponujące ilości krzemu, żelaza i aluminium. Znajdziemy w niej także takie minerały jak wapń, magnez, sód i potas.
Reklama
Posiada właściwości ściągające pory i wygładzające, dlatego idealnie nadaje się do pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej. Doskonale sprawdzi się także jako komponent kosmetyków dla osób posiadających skórę wrażliwą i naczyniową. Glinka czerwona może być wykorzystywana jako składnik masek do twarzy i ciała, kremów, a nawet szamponów do włosów. Wpływa na wygładzenie skóry i widoczne ujednolicenie jej kolorytu.

Glinka biała

Glinka biała to przede wszystkim bogactwo krzemianu glinu, a także innych mikroelementów: krzemu, wapnia, magnezu, żelaza, potasu i cennych soli mineralnych. Krzemian glinu stanowi podstawę najważniejszych właściwości białej glinki. Dzięki niemu kosmetyki z domieszką błota wykazują działanie zabliźniające, oczyszczają, regenerują i odżywiają skórę, a przy okazji delikatnie ją ujędrniają. Glinka biała idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, a także wykazującej pierwsze oznaki starzenia.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: glinki
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama