Domowa maska antycellulitowa - sposób na gładkie i jędrne ciało

Domowa maska antycellulitowa - sposób na gładkie i jędrne ciało

Przejdź do galerii zdjęć
Wielkimi krokami zbliża się do nas lato, a wraz z nim potrzeba zmiany garderoby na lżejszą. Zanim zdecydujemy się odsłonić swoje ciało, warto zadbać o jego kondycję, w tym także o wygląd i elastyczność naszej skóry. Domowa maska antycellulitowa to skuteczny i niedrogi kosmetyk, który przyczynić się może do uzyskania perfekcyjnej jędrności ud i innych obszarów objętych skórką pomarańczową.
Reklama
Kosmetyki o działaniu wyszczuplającym stały się niemal tak powszechne jak te, których używamy w celu nawilżenia skóry. Dzięki aktywnym składnikom w nich zawartym możemy poprawić kondycję naszej skóry, usprawnić krążenie krwi i limfy oraz ujędrnić poszczególne obszary ciała. W połączeniu z właściwą dietą i ćwiczeniami preparaty te gwarantują niemal całkowitą redukcję cellulitu.

Domowa maska antycellulitowa na bazie kawy i cynamonu

Składniki: 4 łyżki stołowe cynamonu 4 łyżki stołowe kawy rozpuszczalnej 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek 4 łyżki stołowe czystego spirytusu Wszystkie składniki dokładnie mieszamy w szklanej miseczce. Następnie nakładamy na miejsca objęte cellulitem i owijamy folią aluminiową. Maseczkę zostawiamy na około 20 minut, po upływie tego czasu rozwijamy folię i zmywamy kosmetyk za pomocą chłodnej bieżącej wody.

Domowa maska antycellulitowa na bazie liści bluszczu

Składniki: 10 liści świeżego bluszczu 1/2 szklanki oleju migdałowego Świeże liście bluszczu zalewamy 1/2 litra wrzątku i parzymy przez około 20 minut. Po upływie tego czasu oddzielamy liście od naparu. Liście zalewamy 1/2 szklanki oleju migdałowego i miksujemy za pomocą blendera do momentu, aż powstanie gęsta papka. Tak powstałą maseczkę nakładamy na miejsca objęte skórką pomarańczową i czekamy około 30 minut. Po upływie tego czasu zmywamy preparat za pomocą chłodnej wody. Przed przystąpieniem do domowej pielęgnacji warto wykonać próbę uczuleniową, która wykluczy reakcję alergiczną na którykolwiek ze składników maseczek.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: cellu mask
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama