Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? 4 najczęstsze powody, przez które mężczyzna ODCHODZI

Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? 4 najczęstsze powody, przez które mężczyzna ODCHODZI

Przejdź do galerii zdjęć
Relacja z drugim człowiekiem to nie tylko chwile szczęścia i romantyczne uniesienia, to także ciężka praca nad porozumieniem i umiejętność rozpoznawania potrzeb drugiej osoby. Utrzymanie uczucia, a co za tym idzie związku, nie zawsze kończy się sukcesem. Czasami nawet mimo naszych starań i zaangażowania mężczyzna odchodzi, pozostawiając po sobie pustkę, tęsknotę i tylko pozornie proste pytanie: Dlaczego on przestał mnie kochać?
Reklama
Powodów wygaśnięcia uczucia i odejścia mężczyzny może być wiele. Każdy związek to inna historia. Romantyczna i wzniosła, pełna szczęścia, bądź wręcz przeciwnie - skomplikowana, a nawet bolesna. Prawda jest jednak taka, że powodem odejścia mężczyzny bywają najczęściej te same, całkiem uniwersalne powody.

Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? - Zdrada

Zdrada to niestety bardzo powszechna przyczyna rozpadu związków. Powodem odejścia mężczyzny może być zarówno zdrada, której dopuściła się jego partnerka, jak i jego własny skok w bok. Jeżeli odchodzi do innej, to najlepszy dowód na to, że na nas nie zasługiwał. Jeśli natomiast odkrył niewierność partnerki i ma na to niezbite dowody, istnieje niewielka szansa na to, że będzie w stanie jej wybaczyć.
Reklama
Mężczyzna jest zwykle zbyt dumny, by pogodzić się z takim obrotem spraw i nie potrafi zdobyć się na przebaczenie.

Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? - Awantury

Nieustanne awantury i kłótnie potrafią zniechęcić każdego, a już zwłaszcza tryskającego testosteronem typowego mężczyznę. Faceci cenią sobie w związku spokój, a niekończące się spory to najkrótsza droga do tego, by mężczyzna przestał KOCHAĆ. Jeżeli partnerka nie potrafi wykazywać się wyrozumiałością i cierpliwością, a jedyne co ma do zaoferowania to ciągłe narzucanie swojej woli oraz niekończące się zakazy i nakazy, mężczyzna z całą pewnością w końcu spróbuje odnaleźć spokój gdzie indziej.

Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? - Dziecko i ślub

Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, nie podejmują zbyt szybko decyzji o stabilizacji i wspólnej przyszłości.
Reklama
Bardzo często boją się zobowiązań, a poważne tematy, takie jak ślub i dziecko, mogą budzić w nich strach i chęć ucieczki. Zbyt silne naciski na podjęcie dalszych kroków w relacji z całą pewnością wpływają na ich uczucia i mogą okazać się przyczyną wygaśnięcia miłości.

Dlaczego on przestał mnie KOCHAĆ? - Kłamstwa

Kłamstwa, nawet te pozornie niewinne, to dla mężczyzny poważny sygnał, że w związku dzieje się coś niedobrego. Każda relacja powinna opierać się na zaufaniu. Notoryczne niedopowiedzenia i przekłamywanie faktów to najkrótsza droga do zakończenia związku i miłości. Zobacz też: Z powodu tych błędów Twój związek może się rozpaść
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: couple fight
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama