10 pozytywów picia zielonej herbaty

10 pozytywów picia zielonej herbaty

Historia zielonej herbaty sięga dalekiej kultury egzotycznej Azji: od Chin po Japonię. Przypisano jej wiele „magicznych” i dobroczynnych działań na ludzki organizm, w szczególności zaś opisywano ją jako specyfik pozwalający na zachowanie dobrego zdrowia i długowieczności.
Reklama
Zielona herbata ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dzisiaj jednak zajmiemy się zdaniem tych „pierwszych” i przedstawimy plusy oraz zalety picia zielonej herbaty – a jest ich sporo!

Pamiętajmy o wyborze herbaty!

Powinniśmy pamiętać, że podane właściwości lecznice zielonej herbaty odnoszą się w większej mierze do jej postaci liściastej. Herbata w torebkach również ma działanie pozytywne na nasz organizm, ale jednak jest ono znacznie pomniejszone.

Zielona herbata posiada następujące właściwości zdrowotne:

1. Codzienne picie zielonej herbaty pomaga w obniżaniu cholesterolu. 2. Chroni również, co szczególnie ważne jest dla kobiet, przed powstawaniem tzw. skórki pomarańczowej czyli cellulitu. 3.
Reklama
Zielona herbata zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych i pomaga w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. 4. Stymuluje krążenie, co szczególnie ważne jest w przypadku ludzi starszych oraz o małej aktywności fizycznej 5. Dobrotliwe działanie zielonej herbaty zostało również potwierdzone dermatologicznie: ma ona korzystny wpływ na wygląd i funkcjonowanie skóry. Hamuje również proces starzenia się skóry. 6. Zielona herbata pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze polepszając koncentrację, pamięć i pomagając skupić uwagę. 7. Picie zielonej herbaty zastępuje przyjmowanie suplementów diety zawierających witaminy C i E, oraz wszelkich suplementów „odmładzających” – sama bowiem zielona herbata ma podobne działanie. 8.
Reklama
Potwierdzono również zmniejszone ryzyko zachorowalności na nowotwory: płuc, jelit, żołądka oraz – co jest ważne dla nas kobiet – raka piersi. Wszystko to dzięki zbawiennemu działaniu katechin znajdujących się w liściach zielonej herbaty. 9. Jedna filiżanka zielonej herbaty dziennie wpłynie pozytywnie również na poziom odczuwanego przez nas stresu znacznie go redukując. Działa bowiem kojąco i uspokajająco. 10. Pobudza żołądek oraz układ trawienny do wytężonej pracy oraz większej produkcji soków trawiennych – perfekcyjnie wpływa na działanie układu trawiennego i pomaga w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Z tego też względu hamuje rozwój wszelkich bakterii.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama