10 pozytywów picia zielonej herbaty
Udostępnij Google News
Zdrowie

10 pozytywów picia zielonej herbaty

Historia zielonej herbaty sięga dalekiej kultury egzotycznej Azji: od Chin po Japonię. Przypisano jej wiele „magicznych” i dobroczynnych działań na ludzki organizm, w szczególności zaś opisywano ją jako specyfik pozwalający na zachowanie dobrego zdrowia i długowieczności.

Zielona herbata ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dzisiaj jednak zajmiemy się zdaniem tych „pierwszych” i przedstawimy plusy oraz zalety picia zielonej herbaty – a jest ich sporo!

Pamiętajmy o wyborze herbaty!

Powinniśmy pamiętać, że podane właściwości lecznice zielonej herbaty odnoszą się w większej mierze do jej postaci liściastej. Herbata w torebkach również ma działanie pozytywne na nasz organizm, ale jednak jest ono znacznie pomniejszone.

Zielona herbata posiada następujące właściwości zdrowotne:

1. Codzienne picie zielonej herbaty pomaga w obniżaniu cholesterolu.

2. Chroni również, co szczególnie ważne jest dla kobiet, przed powstawaniem tzw. skórki pomarańczowej czyli cellulitu.

3. Zielona herbata zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych i pomaga w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

4. Stymuluje krążenie, co szczególnie ważne jest w przypadku ludzi starszych oraz o małej aktywności fizycznej

5. Dobrotliwe działanie zielonej herbaty zostało również potwierdzone dermatologicznie: ma ona korzystny wpływ na wygląd i funkcjonowanie skóry. Hamuje również proces starzenia się skóry.

6. Zielona herbata pozytywnie wpływa na funkcje poznawcze polepszając koncentrację, pamięć i pomagając skupić uwagę.

7. Picie zielonej herbaty zastępuje przyjmowanie suplementów diety zawierających witaminy C i E, oraz wszelkich suplementów „odmładzających” – sama bowiem zielona herbata ma podobne działanie.

8. Potwierdzono również zmniejszone ryzyko zachorowalności na nowotwory: płuc, jelit, żołądka oraz – co jest ważne dla nas kobiet – raka piersi. Wszystko to dzięki zbawiennemu działaniu katechin znajdujących się w liściach zielonej herbaty.

9. Jedna filiżanka zielonej herbaty dziennie wpłynie pozytywnie również na poziom odczuwanego przez nas stresu znacznie go redukując. Działa bowiem kojąco i uspokajająco.

10. Pobudza żołądek oraz układ trawienny do wytężonej pracy oraz większej produkcji soków trawiennych – perfekcyjnie wpływa na działanie układu trawiennego i pomaga w jego prawidłowym funkcjonowaniu. Z tego też względu hamuje rozwój wszelkich bakterii.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie