6 sposobów na rozgrzanie się zimą
Udostępnij Google News
Zdrowie

6 sposobów na rozgrzanie się zimą

obiety szczególnie często i mocniej odczuwają zimno. Również trudniej im powrócić do naturalnej temperatury i zwyczajnie ogrzać się nawet już po dotarciu do domu. Dzięki temu rzadziej zapadamy na choroby sercowo-naczyniowe i również nasza średnia długość życia jest większa, ale jednak płacimy za to zmarzniętymi dłońmi oraz większym odczuwaniem zimna na co dzień.

Na szczęście istnieją proste i szybkie sposoby na rozgrzanie siebie i swojego organizmu, szczególnie potrzebne i polecane teraz – w zimie.

1. Oddychanie nosem, nie ustami

Na zewnątrz, na zimnym powietrzu, szczególnie przy minusowych temperaturach staraj się oddychać nosem, a nie ustami. Chociaż większość z nas instynktownie zaczyna oddychać ustami, aby nabrać więcej powietrza – nie jest to dla nas dobre. Powietrze przechodzące przez nos zostaje odfiltrowanie i oczyszczone, a przy tym – znacznie się ogrzewa.

2. Ogrzewanie ubrania na kaloryferze

Po przyjściu do domu warto świeże ubrania położyć na kilka minut na kaloryfer. Dzięki temu będą one ciepłe i miłe dla nas dając nam trochę ciepła oraz ogrzewając nasze ciało. Szczególnie zziębnięci powinniśmy zakładać więcej par skarpet, które także ogrzać można na kaloryferze.

3. Rozgrzewająca kąpiel

Cudownym sposobem na rozgrzanie się i chyba najbardziej popularnym jest gorąca, parująca kąpiel. Do niej dodać możemy olejki zapachowe, płyny czy sól do kąpieli, które jeszcze bardziej ogrzeją nasze ciało i duszę, działając na nas uspokajająco i relaksująco. Szczególnie polecany jest olejek sosnowy, który poprawi nasze krążenie i sprawi, że z kąpieli wyjdziemy naprawdę „ociepleni”.

4. Gorąca zupa na chłód

Następnym najbardziej znanym sposobem na rozgrzanie się jest zjedzenie ciepłej zupy. Może to być nawet zupa instant, przygotowana na szybko. Każdy bowiem wypity gorący płyn wpłynie na szybsze rozgrzanie organizmu.

5. Gorące napoje

Podobne działanie opisane w punkcie poprzednim może być równocześnie wynikiem wypicia gorącej herbaty lub kawy. Szczególnie dobrze zadziała na nas gorąca czekolada, polepszając od razu samopoczucie po całym dniu ciężkiej pracy.

6. Ogrzewacze dłoni i stóp

Wyjątkowe zmarzluchy powinny pomyśleć o zakupie specjalnych ogrzewaczy do stóp i dłoni, które w szybki sposób pomogą rozgrzać się w zimowy, ponury dzień. Ogrzewacze takie są dość tanie i działają zazwyczaj przez kilka godzin.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie