Kolorowe płukanki do włosów - bezpieczna koloryzacja włosów. Jak pofarbować włosy płukanką?
Udostępnij Google News
Uroda

Kolorowe płukanki do włosów - bezpieczna koloryzacja włosów. Jak pofarbować włosy płukanką?

Płukanka do włosów to delikatny kosmetyk, dzięki któremu w kilka chwil możemy odświeżyć  lub zmienić kolor włosów, a przy okazji przywrócić kosmykom utracony blask i połysk. Preparat w nieinwazyjny sposób wnika w strukturę włosa nadając mu pożądany odcień, jednocześnie nie powodując jego uszkodzenia. Kolorowe płukanki do włosów to propozycja dla kobiet w każdym wieku, a szeroki wybór kolorów gwarantuje, że każda z nas znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Kolorowe płukanki do włosów mają niezwykle szerokie zastosowanie, dlatego bez wątpienia warto zwrócić uwagę na tego typu preparaty. Mogą one pełnić rolę delikatnej koloryzacji w przypadku, kiedy pragniemy zmienić swój naturalny kolor włosów, a standardowe zabiegi farbowania wydają nam się zbyt inwazyjne. Stanowią też doskonałe wsparcie gdy regularnie farbujemy włosy, jednak ich kolor traci intensywność po kilku lub kilkunastu myciach. Co więcej, niektóre płukanki dzięki intensywnym, niespotykanym kolorom mogą okazać się dobrym pomysłem na osiągnięcie jednorazowego, szalonego efektu na głowie.

Kolorowe płukanki do włosów: Kolory

Kolorowe płukanki do włosów dostępne są w większości drogerii i perfumerii. Bardzo szeroka oferta kolorów pozwala odpowiednio dopasować preparat do naszych potrzeb. Na półkach sklepowych znajdziemy więc standardowe odcienie  - od ciepłych i zimnych blondów, przez brąz, rudości, aż po głęboką i intensywną czerń. Z ich pomocą możemy wzmocnić efekt standardowej koloryzacji, a także uniknąć matowienia włosów pomiędzy wizytami u fryzjera. Płukanki świetnie nadają się też do poprawy wyglądu włosów siwych. Właściwie dobrany produkt pomoże też wyeliminować żółte tony z nieudanej koloryzacji na blond. Kolorowe płukanki do włosów mogą też stanowić ciekawą odskocznię od nudnej naturalności. Wybierając się na imprezę możemy sięgnąć po kosmetyk w kolorze różowym, niebieskim, zielonym, a nawet srebrnym lub złotym. Efekt koloryzacyjny po użyciu płukanki nie utrzymuje się na głowie długo, co więcej, jest całkowicie bezpieczny - nie wywiera negatywnego wpływu na delikatną strukturę włosa. Niektóre preparaty są w stanie doprowadzić do całkowitej zmiany naturalnego koloru, to zatem dobra opcja także dla tych osób, które myślą o zmianie fryzury, jednak nie są przekonane, czy będą wyglądać dobrze w konkretnym odcieniu.

Kolorowe płukanki do włosów: Zalety

Płukanki do włosów nie są co prawda tak trwałe i skuteczne jak klasyczne farby do włosów i szampony koloryzacyjne, jednak mają nad nimi sporą przewagę w kwestii bezpieczeństwa zabiegu. Nie niszczą one włosów, ponadto do produkcji większości z nich stosuje się wyłącznie barwniki organiczne, które nie przenikają do wnętrza włosa i nie łączą się z nim, gwarantując zabarwienie kosmyków bez obaw o ich zdrowie i nadmierne przesuszenie.

Kolorowe płukanki do włosów: Jak pofarbować włosy płukanką?

Farbowanie włosów płukanką jest proste, niedrogie i można je samodzielnie przeprowadzić w domu. Najpierw przygotowujemy specjalny roztwór do płukania włosów. W zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt, najlepiej wymieszać od 5 do 7 łyżek stołowych płukanki z 2-3 litrami czystej wody. W pierwszej kolejności myjemy włosy zwykłym szamponem. Po ich spłukaniu i delikatnym osuszeniu ręcznikiem możemy przystąpić do aplikacji płukanki. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na polewaniu włosów roztworem na całej długości i wmasowywaniu go palcami w kosmyki. Drugi to pochylenie włosów nad miską, do której spływać będzie płukanka. Po polaniu włosów możemy zamoczyć włosy w misce na około 5 minut.

Zobacz też: Farbowanie włosów w domu: Jak samodzielnie pofarbować włosy?

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie