Farbowanie włosów w domu: Jak samodzielnie pofarbować włosy?

Farbowanie włosów w domu: Jak samodzielnie pofarbować włosy?

Przejdź do galerii zdjęć
Farbowanie włosów w domu ma wiele zalet. Domowa koloryzacja jest niedroga, nie wymaga też umawiania się do fryzjera i oczekiwania na konkretny termin - możemy wykonać ją samodzielnie w dowolnym momencie! Bez względu na to, czy zależy nam wyłącznie na pozbyciu się odrostów, czy chcemy odświeżyć kolor na całych włosach, musimy pamiętać o kilku zasadach, które umożliwią nam prawidłowe wykonanie koloryzacji. Jak samodzielnie pofarbować włosy?
Reklama
untitled-collage-63
Farbowanie włosów w domu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, zajmuje także o wiele mniej czasu, niż wizyta w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Decydując się na domową koloryzację warto stosować się do kilku wskazówek, które zagwarantują nam osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Farbowanie włosów w domu: Dobierz kolor farby do typu urody W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów farb i kremów koloryzujących, których użycie umożliwia nam prawidłowe przeprowadzenie zabiegu farbowania w domowym zaciszu.
Reklama
Preparaty te są nie tylko niedrogie, charakteryzują się też całkiem dobrą jakością, dlatego wybierając odpowiedni nie musimy obawiać się konsekwencji związanych ze zniszczeniem struktury naszych włosów. Duże znaczenie dla domowej koloryzacji ma właściwy dobór odcienia farby. Przede wszystkim powinien on współgrać z naszą karnacją i kolorem oczu. Pamiętajmy też, że wybrany kolor nie może zbytnio odbiegać od naturalnego odcienia naszych włosów - najlepiej jest zmieniać go maksymalnie o trzy tony, pozwoli to uzyskać jednolity efekt koloryzacji. Farbowanie włosów w domu: Przygotuj włosy do koloryzacji Jeżeli nasze włosy są bardzo zniszczone, przed podjęciem się koloryzacji najlepiej najpierw solidnie je zregenerować.  Musimy zadbać o to, by wzmocnić strukturę włosów, nawilżyć je i odpowiednio wygładzić - w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że farba nie będzie wnikać we włosy równomiernie.
Reklama
Zanim przystąpimy do farbowania włosów, nałóżmy na nie silnie odżywiającą maskę, możemy także postawić na domową pielęgnację naturalnymi olejami. Farbowanie włosów w domu: Zrób próbę uczuleniową Producenci farb stale urozmaicają składy kosmetyków, dlatego nawet jeśli znamy już konkretny produkt, przed każdym farbowaniem warto mimo wszystko przeprowadzać próbę uczuleniową, na przykład na dłoni. Pozwoli to uniknąć reakcji alergicznej, która może poważnie odbić się na naszym zdrowiu, a także na kondycji włosów. Farbowanie włosów w domu: Nakładaj farbę zaraz po wymieszaniu Przygotowanie mieszanki do farbowania włosów w domu przebiega dość sprawnie, zwłaszcza jeśli postępujemy zgodnie z załączoną do produktu instrukcją.
Reklama
Pamiętajmy, by równie szybko nakładać mieszankę na nasze włosy. Cząsteczki barwnika i utleniacza po wymieszaniu wiążą się ze sobą w błyskawicznym tempie, dlatego jeśli nie nałożymy farby w ciągu 10 minut od jej przygotowania, może ona nie zadziałać prawidłowo. Farbowanie włosów w domu: Pilnuj czasu Zabieg koloryzacji w domu przebiega wieloetapowo, bardzo ważne, by trzymać się zamieszczonych w instrukcji wskazówek. Farbę trzymajmy na włosach dokładnie tak długo, jak przekonuje do tego producent preparatu - w przeciwnym razie narazimy się na uzyskanie niewłaściwego odcienia lub co gorsza zniszczenie struktury naszych włosów.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: farbowanie w domu
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama