Drożdżowa maseczka na trądzik - domowy sposób na problemy ze skórą

Drożdżowa maseczka na trądzik - domowy sposób na problemy ze skórą

Przejdź do galerii zdjęć
Maseczki na trądzik domowej roboty to prosta i niedroga recepta na problemy skóry z wypryskami. Składniki ręcznie robionych kosmetyków dedykowanych cerze trądzikowej powinny wykazywać działanie antybakteryjne, leczyć nieestetyczne wykwity oraz zmniejszać ryzyko powstawania pryszczy, dlatego w tej roli świetnie sprawdzają się tradycyjne drożdże. Jak przygotować naturalną drożdżową maseczkę na trądzik w domu?
Reklama
Trądzik to uciążliwa przypadłość powstająca na podłożu cery tłustej. Wypryski pojawiające się na skórze są naturalną konsekwencją nadmiernego wydzielania sebum przez gruczoły łojowe. Skóra ze skłonnością do zmian trądzikowych wymaga szczególnej pielęgnacji. Domowe leczenie schorzenia powinno opierać się na właściwym doborze składników kosmetyków, które dzięki właściwościom przeciwzapalnym i antybakteryjnym skutecznie powstrzymają proces tworzenia się wykwitów. Najbardziej pożądane w tym wypadku naturalne dodatki do maseczki to między innymi drożdże, algi, soda oczyszczona, kora dębu, dziurawiec i rumianek.

Drożdżowa maseczka na trądzik - przepis

Drożdże zawierają w sobie bogactwo witamin, minerałów i mikroelementów, dlatego oprócz korzyści wynikającej ze zwalczania trądziku, domowa maseczka na bazie tego składnika zapewni też skórze doskonałe odżywienie.
Reklama
Drożdże nadające się do przygotowania maseczki dostępne są w sklepach spożywczych, wybierając je zawsze należy zwracać uwagę na świeżość produktu. Pamiętajmy, że mają one dość charakterystyczny zapach, który może dłużej utrzymywać się na naszej skórze, dlatego drożdżową maseczkę na trądzik najlepiej nakładać na twarz wieczorem. Do przygotowania maseczki potrzebujemy wyłącznie świeżych drożdży - wystarczy ćwiartka standardowej kostki dostępnej w sklepach, a także odrobiny ciepłego mleka. Obydwa składniki mieszamy ze sobą aż do powstania gęstej papki. Drożdżową maseczkę na trądzik nakładamy na twarz dość grubą warstwą, bez żadnych obaw możemy pokrywać nią także wypryski w fazie aktywnej. Po upływie 20 minut zmywamy preparat ciepłą, bieżącą wodą. Przed nałożeniem maski na całą twarz zalecane jest wykonanie wstępnej próby uczuleniowej.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: tradzik pielegnacja
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama