Opuchlizna na policzkach pod oczami - jak ją zlikwidować?

Opuchlizna na policzkach pod oczami - jak ją zlikwidować?

Worki i opuchlizna pod oczami, a także sińce pod oczami to często spotykane defekty estetyczne, które mogą mieć charakter przejściowy lub trwały. Na szczęście medycyna estetyczna i kosmetologia dostarczają skutecznych rozwiązań, wspomagających redukcję tych defektów urody. Jak powstają takie zmiany w okolicy oczu? I jakie zabiegi okazują się być pomocne w walce z nimi? O tym rozmawiamy z ekspertem – kosmetologiem Kliniki medycyny estetycznej Neonia z Krakowa Anną Zienkiewicz
Reklama
Okolice oczu są bardzo delikatne, a skóra pod oczami – cieńsza niż na pozostałych obszarach twarzy. Sprzyja to powstaniu nieestetycznych zmian – zmarszczek, cieni pod oczami czy opuchlizny pod oczami. Na ile powszechne są tego typu problemy? Niezadowolenie z wyglądu okolic oczu deklaruje wiele osób – i to nie tylko tych w podeszłym wieku, ale także coraz młodszych. Wynika to z faktu, że – tak jak wspomniano – okolice wokół oczu są szczególnie podatne na rozwój określonych defektów estetycznych. Nie bez znaczenia jest także tryb życia, niewłaściwa pielęgnacja skóry wokół oczu, predyspozycje genetyczne. Jeśli pojawią się worki i opuchlizna pod oczami, przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane. Jeśli zauważamy u siebie opuchliznę pod oczami po nocy, przyczyna jest niewłaściwa pozycja podczas snu. Wystarczy spać z wyżej uniesioną głową, najlepiej na wznak. Dłużej utrzymujące się worki pod oczami i opuchlizna mogą być konsekwencją niewłaściwej ilości snu, stosowania używek, niewłaściwej diety.
Reklama
Tego typu zmiany pod oczami są także konsekwencją upływającego czasu. Wraz z wiekiem skóra ulega ścieńczeniu, traci elastyczność, osłabieniu ulegają mięśnie twarzy. Ponadto mogą pojawić się zaburzenia krwi i limfy. Wszystko to sprzyja się powstaniu opuchlizny pod oczami. Szczególnym rodzajem worków pod oczami są zmiany typu „malar bags”. O jakim defekcie mowa? Malar bags, zwane także girlandami są specyficznym typem worków pod oczami – zlokalizowane są one na zewnętrznej powierzchni policzka, poniżej linii oczodołu. Ich pojawienie się jest konsekwencją osłabienia struktury skóry i tkanek podskórnych, a także gromadzenia się w tych okolicach limfy. Tego typu zmiany pojawiają się wraz z wiekiem u większości osób. Czy można pozbyć się tych specyficznych worków pod oczami? Domyślam się, że u osób dotkniętych opuchlizną pod oczami krem najczęściej okaże się niewystarczający? Właściwa pielęgnacja skóry wokół oczu przy użyciu dedykowanych do tej okolicy twarzy kremów może przyczynić się do ujędrnienia skóry pod oczami.
Reklama
Stanowi także element profilaktyki zmarszczek pod oczami. Jednak samo stosowanie kremu ma jedynie znaczenie pomocnicze. Jeśli bowiem worki pod oczami czy girlandy powstają na skutek znacznej utraty elastyczności skóry i tkanki podskórnej bądź zastoju limfy – wówczas skuteczne okażą się jedynie specjalistyczne zabiegi. Jak zlikwidować opuchliznę pod oczami oraz girlandy na policzkach? Wybór zabiegów na worki pod oczami i opuchnięcia uzależniony jest od przyczyny powstania defektu. Jeśli niekorzystne zmiany pod oczami pojawiają się na podłożu zaburzeń krążenia i miejscowego pojawienia się obrzęków limfatycznych, wówczas najskuteczniejszym rozwiązaniem jest seria zabiegów Endermolift. Z kolei utracie elastyczności skóry przeciwdziałać mogą zabiegi mezoterapii igłowej. Ponadto zastosować można wypełnienie kwasem hialuronowym  zapadniętego obszaru oczodołu. 
Reklama
https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy/ Proszę przybliżyć nam w kilku zdaniach, na czym polega każdy z tych zabiegów. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego jako wypełniacza, preparat wprowadzany jest przy pomocy cieniutkiej igły w zapadniętym obszarze sąsiadującym z girlandami. Służy to wyrównaniu nierówności i przywróceniu harmonijnego wyglądu twarzy. Już jednorazowe wykonanie zabiegu pomaga zredukować widoczność opuchlizny na granicy oczodołu i policzków. A efekt takiego zabiegu utrzymuje się średnio przez 8 – 12 miesięcy, po czym można go powtórzyć. Mezoterapia igłowa https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-krakow/ to zabieg polegający na ostrzykiwaniu problematycznych obszarów pod oczami specjalnymi preparatami, które ułatwiają drenaż limfatyczny oraz lipolizę. Wykonanie serii zabiegów – najczęściej czterech – w odstępach 2 – 3 tygodni umożliwia uelastycznienie skóry i wygładzenie okolic oka.
Reklama
Z kolei Endermolift to całkowicie nieinwazyjny zabieg sprowadzający się do wykonania specjalistycznego masażu – drenażu limfatycznego. Endermolift może być wykonywany zarówno profilaktycznie, w celu zapobiegania pojawieniu się opuchlizny pod oczami, jak i w celu zredukowania już istniejącego problemu. Najlepsze rezultaty przyniesie wykonanie serii 10 zabiegów powtarzanych co 2 – 3 dni. Skóra pod oczami odzyskuje jędrność i gęstość, krążenie limfy zostaje usprawnione, a okolice pod okiem – wygładzone.
09-04-zdjecie-2_dsc0250v2
https://neonia.com.pl Klinika medycyny estetycznej
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta przeglądająca się w lustrze dotykająca palcem skóry pod oczami
Czy zdarzyło Ci się obudzić rano i zauważyć worki pod oczami? To powszechny problem, zwłaszcza po nieprzespanej nocy. Jednak czy wiesz, że istnieje wiele innych czynników, które mogą przyczyniać się do powstawania worków pod oczami? W tym artykule dowiesz się, dlaczego skóra pod oczami jest najbardziej narażona na ten problem, jakie są domowe sposoby na pozbycie się worków pod oczami, a także jakie kosmetyki mogą okazać się skuteczne w walce z tym nieestetycznym problemem.
Kobieta z recznikiem na głowie z workami pod oczami
Czy zdarzyło Ci się kiedyś obudzić z workami pod oczami i zastanawiać się, jak się ich pozbyć? Worki pod oczami, zwane również obrzękami, to problem, który dotyka wielu osób i może wpływać na nasz wygląd i pewność siebie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego powstają worki pod oczami, jak im zapobiegać i jak zlikwidować istniejące już worki.
Opuchnięte oczy
Zdarzyło Ci się obudzić z opuchniętymi oczami i workami pod oczami? To powszechne zjawisko, które może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak zmęczenie, stres, alergie, dieta czy brak snu. Niezależnie od przyczyny, istnieje wiele skutecznych sposobów, które pomogą Ci pozbyć się opuchniętych oczu i poprawić wygląd Twojej skóry wokół oczu. W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma prostymi i skutecznymi poradami, które pomogą Ci odzyskać świeży i promienny wygląd.
Reklama
Reklama
Reklama