Jak wyczyścić grill? Skuteczne sposoby czyszczenia grilla węglowego

Dom i ogród Poniedziałek, 29 kwietnia 2019
Oceń:
4 / 13 głosów

Piękna pogoda i zbliżające się wielkimi krokami dni majowego weekendu zachęcają do rozpoczęcia sezonu grillowego, który nie tylko gwarantuje nam możliwość przygotowania wyśmienitych potraw, ale też umożliwia spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Choć organizowanie spotkania przy grillu z reguły sprawia nam wiele przyjemności, to samo czyszczenie rusztu nie napawa już niestety entuzjazmem. Jak wyczyścić grill, by długo spełniał swoją funkcję, a potrawy na nim pieczone pozostały zdrowe i smaczne?

Bez względu na to, w jaki typ grilla decydujemy się zainwestować, powinniśmy przykładać dużą wagę do zachowania jego czystości. Czyszczenie grilla to niezwykle istotna czynność nie tylko ze wzgledów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Produkty, które układamy na ruszcie, zachowają swoją wartość i smak jedynie w przypadku, gdy nasz sprzęt będzie zadbany i dokładnie oczyszczony. Najczęściej spotykany w polskich domach ruszt to tradycyjny grill węglowy. Jak wyczyścić grill tego rodzaju? Oto najbardziej skuteczne sposoby:

Zobacz też: Grillowany ser z grzanką: oryginalny przepis na rozpoczęcie sezonu grillowego

Jeśli zależy nam na zachowaniu czystości grilla na długi czas, już podczas pieczenia potraw warto skutecznie zapobiegać jego zabrudzeniu. Przygotowywane na nim dania najlepiej umieszczać na aluminiowych tackach - dzięki temu nie tylko uchronimy ruszt przed ubrudzeniem, ale i zapobiegniemy kapaniu tłuszczu na palenisko.

Źródło: pl.pinterest.com