7 aplikacji dla przyszłych mam

7 aplikacji dla przyszłych mam

Planowanie powiększenia rodziny, sam okres ciąży i oczekiwanie na rozwiązanie są szczególnym czasem w życiu kobiety. Targające nią wówczas emocje mogą sięgać zenitu. Pomocą i wsparciem zarówno na etapie planowania ciąży i starań o dziecko, jak i już po szczęśliwym poczęciu mogą być liczne aplikacje na smartfony. Rozwiewają one wątpliwości związane z cyklem menstruacyjnym, wyznaczaniem dni płodnych czy przebiegiem trzech trymestrów ciąży. Oto 7 ciekawych aplikacji na przyszłych mam.
Reklama
Glow Anglojęzyczna aplikacja o szerokiej funkcjonalności przeznaczona dla kobiet, które starają się o dziecko – naturalnie lub przygotowują się do zabiegu inseminacji czy in vitro. Aplikacja poza tym może być wykorzystywana jako jedna z metod antykoncepcji. Po jej zainstalowaniu na swoim smartfonie użytkowniczka zyskuje dostęp do szczegółowych analiz swojej płodności. Interfejs programu jest bardzo prosty, a przejrzyste wykresy zwiększają przydatność aplikacji. Ma ona bazę wiedzy, z której poszczególne dokumenty można eksportować do plików PDF. Glow zostało stworzone do monitorowania wielu parametrów organizmu, które wpływają w mniejszym lub większym zakresie na płodność. Ciekawostką jest tu moduł, który pomaga kobietom obserwować stan zdrowia po inseminacji lub zabiegu in vitro, wraz z wersją dla partnera, którą można zainstalować na jego telefonie.
Reklama
Kindara Zaawansowana aplikacja Kindara służy, podobnie jak apka Glow, do monitoringu płodności. Ma jednak o wiele więcej funkcji, ponieważ pozwala na tworzenie szczegółowych analiz cyklu menstruacyjnego, także u kobiet, które cierpią na zaburzenia w pracy tarczycy czy na zespół policystycznych jajników. W ramach aplikacji Kindara można generować informacje i raporty w formie czytelnych, łatwych w interpretacji wykresów. Jedną z ciekawszych funkcji programu jest odczyt temperatury z bezprzewodowego termometru, który można dokupić osobno. OvuView Aplikacja pozwalająca na wyznaczanie dni płodnych i niepłodnych, terminów miesiączki oraz owulacji na podstawie znanej metody objawowo-termicznej.
Reklama
Może ona stać się pomocnym narzędziem przy planowaniu powiększania rodziny. Sprawdzi się też jako klasyczny kalendarz owulacyjny. Wyposażono ją w 14 metod wyznaczania płodności, a przy tym pomaga w obserwowaniu licznych objawów. Preglife Kiedy kobieta jest już w ciąży, może skorzystać z szeregu aplikacji na smartfona wspierających ją w tym szczególnym czasie. Taką aplikacją jest Preglife, dzięki której można śledzić na bieżąco rozwój swojej pociechy od chwili zapłodnienia aż do porodu. Nawet po rozwiązaniu aplikacja ta może być bardzo przydatna, ponieważ prezentuje etapy rozwoju psychicznego dziecka, a nawet harmonogram szczepień, aż do 2 roku życia maluszka. Preglife będzie prowadzić ciężarną przez kolejne tygodnie ciąży. HiMommy Atutem aplikacji HiMommy jest na pewno jej bardzo przyjemna grafika, ale o jej wartości dla ciężarnej decydują szerokie możliwości, jakie daje przyszłym matkom.
Reklama
Będzie asystentem ciąży, przekazując ciężarnej wszystkie cenne informacje o rozwijającym się w brzuchu dziecku. Wystarczy, że w aplikacji HiMommy wpisze się przewidywaną datę porodu, aby w kolejnych dniach apka wysyłała powiadomienia i komunikaty mówiące o tym, co dzieje się aktualnie z dzieckiem. W HiMommy znajdziemy również listy ze spisem wyprawki do szpitala dla matki i dziecka oraz listę rzeczy potrzebnych dziecku do domu w pierwszych tygodniach życia. Moja ciąża z eDziecko.pl Polskojęzyczna aplikacja „Moja ciąża” z eDziecko.pl to kompendium wiedzy dotyczącej ciąży. Aplikacja przeprowadzi każdą kobietę przez okres ciąży – od pierwszego dnia aż do porodu.
Reklama
Pozwala na liczenie tygodni i trymestrów ciąży, obserwowanie, jak rozwija się dziecko, a także przekazuje ważne dla ciężarnych porady. Cenne są tutaj filmy i zdjęcia, jakie pokazują wygląd dziecka na poszczególnych etapach ciąży. W aplikacji można kontrolować swoją wagę i przewidywać, jak będzie się ona zmieniała wraz z rozwojem maluszka. Jest w niej także organizer, w którym można zapisywać planowane wizyty lekarskie oraz badania czy zakupy wyprawki dla maluszka. Aplikacja działa również bez dostępu do internetu, ale mając np. szybki internet z UPC, z siecią Wi-Fi w swoim domu, można w pełni wykorzystać wszystkie funkcje z opisywanych powyżej aplikacji na smartfona dla ciężarnych.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama