Naturalne detergenty - jak zrobić domowe środki czystości?

Dom i ogród Środa, 15 maja 2019
Oceń:
4 / 18 głosów

Sprzątanie domu to obowiązek, z którym codziennie mierzyć się musi niemal każdy z nas. Środki czystości ułatwiające utrzymanie porządku kupić możemy w sklepie, jednak istnieje możliwość zastąpienia ich przyjaznymi dla środowiska zamiennikami! Naturalne detergenty są ekologiczne, bezpieczne i skutecznie radzą sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Co więcej, są także niedrogie, dlatego ich przygotowanie pozwoli poczynić spore oszczędności w domowym budżecie. Jak zrobić domowe środki czystości?

Naturalne detergenty to skuteczne rozwiązanie, które poradzi sobie z wieloma wyzwaniami. Z ich pomocą możemy dokładnie wyczyścić łazienkę, umyć naczynia, pozbyć się osadu z rdzy i kamienia, a nawet zrobić pranie. Oto sprawdzone sposoby na domowe środki czystości:

1. Zacieki na umywalce: Sprawdzony domowy sposób na zacieki na umywalce (jak również te na wannie oraz kafelkach!) to połączenie sody oczyszczonej i octu. Pół szklanki sody zmieszaj z 2 łyżkami octu. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na gąbkę lub szmatkę i starannie przetrzyj miejsca, w których znajdują się zacieki.

Źródło: pl.pinterest.com