Olej konopny - właściwości i zastosowanie. Jak wykorzystać olej konopny dla urody?
Przejdź do galerii zdjęć
Olej konopny to produkt cieszący się coraz większą popularnością w kosmetyce. Szereg właściwości pielęgnacyjnych, które wykazuje, pozwala w naturalny i bardzo skuteczny sposób zadbać o kondycję skóry całego ciała i włosów. Jak stosować olej konopny dla urody?
Reklama
Olej konopny wytwarzany jest z konopi siewnych, będących siostrzaną odmianą konopi indyjskich. Charakteryzuje się żółto-zieloną barwą, a najlepsza jego odmiana to ten tłoczony na zimno i nie rafinowany.
Olej konopny stosowany na całe ciało w zauważalny sposób zmiękcza i nawilża skórę, pozostawiając ją miękką w dotyku. Wcierany we włosy i skórę głowy stymuluje natomiast porost włosów, a pasma pozostawia odżywione i pełne blasku, ułatwiając ich rozczesywanie.
Olej konopny: Właściwości
Olej konopny to jeden z najbardziej wartościowych dla urody naturalnych olejów roślinnych. Niemal w 80% składa się on z nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3 i omega-6). Zawiera też cenne aminokwasy, proteiny, minerały, witaminy, karoten, fitosterole i fosfolipidy. Tak bogaty skład umożliwia naprawdę skuteczną pielęgnację skóry i włosów! Olej konopny odbudowuje płaszcz hydrolipidowy naskórka, wspiera też odporność skóry na czynniki zewnętrzne, takie jak mróz, wiatr, czy promieniowanie słoneczne (pełni rolę filtra). Codzienna pielęgnacja tym naturalnym olejem zapewnia kompleksowe odżywienie skóry, zapobiega powstawaniu przebarwień, a nawet powstrzymuje przedwczesne procesy starzenia, hamując rozwój zmarszczek.Reklama
Olej konopny: Zastosowanie
Olej konopny to doskonały kosmetyk nawilżający i odżywiający skórę. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych naturalnych olejów, ten błyskawicznie się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu. Właśnie dlatego z powodzeniem można stosować go w czystej postaci bezpośrednio na skórę. Możemy także zmieszać odrobinę oleju z ulubionymi kosmetykami: balsamem do ciała, żelem pod prysznic, szamponem do włosów, a nawet kremem do twarzy. Zobacz też: Mleko kokosowe dla urody: Jak wykorzystać mleko kokosowe do pielęgnacji skóry i włosów?Reklama
Zobacz galerię zdjęć: oil nat
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kwas azelainowy – efekty, kiedy stosować, skutki uboczne i przeciwwskazania
Kwas azelainowy to substancja aktywna, dzięki której skutecznie walczy się z trądzikiem i przebarwieniami. Możesz skorzystać z jego dobrodziejstw w salonie kosmetycznym, ale także w domu, stosując kosmetyki, w których ten kwas występuje. Jakie jeszcze przynosi efekty? Kiedy najlepiej go stosować?
Potówki u niemowlaka – przyczyny, objawy, leczenie. Co na potówki?
Potówki u niemowlaka nie muszą być powodem do niepokoju. Nie są groźne, ale ich obecność warto skonsultować z lekarzem rodzinnym. Zazwyczaj pojawiają się w wyniku przegrzania maluszka. Wiążą się też z niedojrzałością gruczołów potowych u dziecka. Jak zapobiegać potówkom u niemowlaka? Dlaczego w ogóle powstają?
Czystek – właściwości, działanie, przeciwwskazania. Na co pomaga picie czystka?
Czystek (Cistus) i jego zdrowotne właściwości są bardzo dobrze znane w szeroko pojętym ziołolecznictwie od wielu lat. Krzew naturalnie występuje w na terenach śródziemnomorskich. W Polsce natomiast uprawia się go głównie jako roślinę ozdobną. Oczywiście z uwagi na jego atrakcyjne kwiatostany. Regularne picie herbaty z czystka niesie za sobą wiele korzyści. Wyjaśniamy, dlaczego warto pić czystek i na co pomaga.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2022 ZaradnaKobieta.pl