Pożyczka na wyjazd na wakacje – czy warto z niej skorzystać? O czym należy pamiętać?

Pożyczka na wyjazd na wakacje – czy warto z niej skorzystać? O czym należy pamiętać?

Wycieczka nad polskie morze latem kosztuje polską rodzinę co najmniej 3000 zł. Do całości kosztów należy jeszcze doliczyć różne dodatkowe atrakcje, pobyty w restauracjach, koszty wynajmu sprzętu i inne. Pożyczka na wymarzone wakacje staje się więc w wielu przypadkach koniecznością. Jej wybór powinien być świadomy i uwzględniać łączne opłaty takie jak oprocentowanie, ale także koszt uzyskania dodatkowej gotówki. Istotny staje się też wybór liczby rat. Dla niektórych osób z pewnością atrakcyjna jest tzw. szybka pożyczka, którą spłacić można po miesiącu, oszczędzając przy tym na koszcie jej uzyskania.
Reklama
Pożyczka na wakacje – gwarantowany sposób na wyjazd Nie każdy może pozwolić sobie na samodzielne sfinansowanie rodzinnego wypadu na wczasy. Za dwutygodniowy pobyt w nadbałtyckim pensjonacie rodzina może zapłacić raczej nie mniej niż trzy tysiące złotych. Jeśli doliczymy do tego wydatki na atrakcje dla dzieci (konne wycieczki, wynajem skuterów, wycieczki statkiem, pobyt w wesołym miasteczku itp.), cały pobyt przekracza możliwości finansowe większości rodzin w Polsce. Z tego powodu coraz częściej sięgamy po pożyczki – atrakcyjne finansowo oferty można znaleźć np. w tym miejscu: https://smartpozyczka.pl/. Najlepszym wariantem sfinansowania wakacji wydaje się regularne oszczędzanie. Odkładając co miesiąc daną kwotę (np. 10% miesięcznej pensji), przez prawie rok można zebrać kapitał pozwalający na atrakcyjne wczasy dla całej rodziny.
Reklama
Niestety w praktyce regularne oszczędzanie zadowalających kwot nie jest tak proste, jak w teorii. Każda rodzina boryka się bowiem co jakiś czas z naturalnymi trudnościami takimi jak choroby dzieci, konieczność zakupu nowej odzieży bądź wyprawki do szkoły czy przygotowania świąt. Osoby, które decydują się na szybką pożyczkę na wakacje, uzasadniają swój wybór niewysokimi kosztami takich usług. Konieczność spłaty niskooprocentowanych rat w praktyce będzie łatwiejsze niż samodzielne oszczędzanie na wakacje. Wzięcie pożyczki może być więc jak najbardziej racjonalne. Przykładowo, wybierając tylko dwumiesięczną opcję spłaty rat, nie zadłużamy się na długi czas, a jednak ułatwiamy sobie organizację innych wydatków w ciągu tych miesięcy.
Reklama
W jaki sposób ubiegać się o pożyczkę? Procedury Bez względu na to, czy chcemy skorzystać z usług instytucji finansowych, czy banków, wzięcie kredytu lub pożyczki na wakacje jest obecnie banalnie proste. Wychodząc coraz bardziej naprzeciw potrzebom klientom, instytucje finansowe częściej oferują internetową procedurę ubiegania się o dodatkową gotówkę. Po wypełnieniu wniosku o przyznanie pożyczki gotówkowej online następuje okres rozpatrywania wniosku i badania zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Najlepsze instytucje finansowe ograniczają długość trwania tego procesu do nawet kilku dni, co znacznie uatrakcyjnia je względem banków przeprowadzających zwykle dłuższe procedury weryfikacyjne. O czym należy pamiętać przy decyzji o wzięciu pożyczki? Wybór pożyczki na wakacje powinien być jak najlepiej zaplanowany.
Reklama
Do czynności, które warto wykonać, przygotowując się do wzięcia pożyczki, należą:
  • sprawdzenie wiarygodności i rzetelności danego pożyczkodawcy,
  • porównanie ofert pożyczek,
  • zapoznanie się z dokumentacją danej oferty,
  • analiza własnego budżetu i oszacowanie pożądanej liczby rat na spłatę pożyczki,
  • stworzenie pełnej listy wydatków związanych z wakacjami i oszacowanie pożądanej kwoty pożyczki,
  • sprawdzenie swojej zdolności kredytowej.
Po wykonaniu powyższych kroków zyskujemy znacznie większą pewność, że docelowa pożyczka będzie odpowiednio dobrana do naszych możliwości, a jej spłacenie nie będzie zbyt trudne.
Reklama
Niezapomniane wczasy godne pożyczki Sceptycy brania pożyczek na wakacje często zapominają o tym, że wiele rodzin, które zmuszone są do skorzystania z dodatkowej gotówki instytucji finansowej, w ciągu roku również korzysta z pożyczek. Badania pokazują, że zakup dóbr materialnych (np. nowego telewizora czy konsoli do gier, jakkolwiek nie byłyby one atrakcyjne) psychologicznie dostarcza znacznie mniej satysfakcji i przyjemności niż wymarzone wakacje. Mając to na uwadze, znacznie lepiej jest więc powstrzymać się od kredytu na nowe udogodnienie materialne i przygotować się na pożyczkę na wczasy. Zwiedzenie świata i wypoczynek w egzotycznym miejscu mogą być warte każdych pieniędzy, gdyż niosą ze sobą wspomnienia, których nie zapomni się do końca życia. Artykuł partnera
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama