3 sposoby, dzięki którym się opalisz

Uroda Niedziela, 23 czerwca 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Każda z nas chciałaby mieć opaloną skórę, bo pięknie prezentuje się w promieniach słońca i wygląda nad wyraz apetycznie. Jednak co zrobić, jeśli nie do końca lubimy słońce, a i solarium nie jest naszym najlepszy przyjacielem? Czy jest jakiś sposób na naturalną opaleniznę, bez wystawiania się na słońce?

Musimy pamiętać, że przebywanie na słońcu przez odpowiednią ilość czasu nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem, a tak naprawdę to potrzeba nam trochę tych promieni słonecznych po to, byśmy mogli "przygarnąć" jak najwięcej witaminy D. Ale jeśli będziemy wystawiać się na słońce zbyt często i regularnie odwiedzać solarium, to będzie to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na szczęście są inne sposoby na naturalną opaleniznę, i nawet jeśli zazwyczaj chowamy się na plaży pod parasolem, możemy mieć przepięknie opalone ciało.

Jeśli chcesz mieć idealnie brązowe ciało, zajadaj się marchewką. Beta karoten nie tylko sprawi, że Twoja skóra nabierze koloru, ale także zadba o Twój wzrok, odporność, oraz ochroni Twój organizm przed różnego rodzaju drobnoustrojami. Wystarczy, że zjesz codziennie dwie marchewki, albo wypijesz szklankę marchewkowego soku.

Źródło: pixabay.com