Jak żyć z partnerem o osobowości borderline?
Przejdź do galerii zdjęć
Twój partner walczy z ciągłymi zmianami nastroju? Często jest zaniepokojony, zły i zawstydzony? Rzadko odczuwa dobre emocje i zazwyczaj otaczają go tylko te złe? Być może ma osobowość borderline!
Reklama
Czym jest osobowość borderline i co ją charakteryzuje?
Jedną z podstawowych cech ludzi z tą osobowością jest zupełna nieumiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Gdy mają do pokonania jakąś przeszkodę, nawet nie próbują działać, by ją przezwyciężyć, ale na własne życzenie zaczynają tonąć, często ciągnąć za sobą dodatkowo ludzi dookoła.
Osoby takie panicznie boją się odrzucenia, dlatego często wybierają samotne życie w obawie przed bólem, jaki mogą zadać kończące się znajomości. Z tego samego powodu zdarza się, iż zniechęcają do siebie w każdy możliwy sposób osoby, które tak naprawdę są im bardzo życzliwe.
Osobowość borderline opisuje też ludzi, którzy cechują się niestabilnością uczuciową i bardzo skrajnymi nastrojami. Bywają bardzo zazdrości i zaborczy, często kłamią, okaleczają się i palą za sobą mosty.
Jak żyć z partnerem o osobowości borderline?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: osobowość borderline
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Mitomania - jak rozpoznać patologiczne kłamstwo
Wszyscy kłamiemy od czasu do czasu. Czasem jest to niewinne zmyślanie, czasem niewinne kłamstwo, aby uniknąć kary lub nieprzyjemności. Jednak istnieje grupa osób, które nie potrafią powstrzymać się od kłamstwa. To zjawisko nazywane jest mitomanią, a osoby cierpiące na tę chorobę nazywane są mitomanami.
Syndrom DDA: Czym jest?
Dorastanie w rodzinie dotkniętej problemem alkoholowym może prowadzić do wystąpienia Syndromu DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików). Syndrom DDA to zbiór cech i zachowań, które wynikają z traumy i trudności doświadczanych przez dzieci w rodzinach, w których jedno lub oba rodziców zmaga się z nałogiem alkoholowym. Dzieci te, aby przetrwać w takiej sytuacji, rozwijają specyficzne mechanizmy obronne, które w późniejszym życiu mogą przyczyniać się do trudności w funkcjonowaniu i budowaniu zdrowych relacj
Epizod maniakalny: Jak sobie radzić?
Epizod maniakalny jest jednym z objawów zaburzeń afektywnych dwubiegunowych, które charakteryzują się naprzemiennymi epizodami manii i depresji. Mania może jednak również występować samodzielnie, bez towarzyszących jej epizodów depresyjnych. W tym artykule dowiesz się, czym jest epizod maniakalny, jakie są jego objawy i jak można go leczyć.
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl