Masz pomysł na biznes, ale nie jesteś pewna, czy warto w niego inwestować?

Finanse Piątek, 19 lipca 2019
Oceń:
4 / 15 głosów

Męczy Cię praca na etacie? Chciałabyś z niej zrezygnować i wreszcie zacząć robić coś dla siebie? Jeśli przechodzą Ci przez głowę takie myśli i masz pomył na biznes, powinnaś zaryzykować, ale wcześniej warto sprawdzić jego potencjał.

Pomysł na biznes i co dalej?

Pomysł na biznes to nie wszystko. Bo nawet jeśli wydaje Ci się, że plan, który ułożyłaś w swojej głowie, jest wręcz idealny, może się okazać, że inni ludzie wcale nie będą zainteresowani tym, co oferujesz. Dlatego właśnie powinnaś zacząć od badania rynku.

Badanie rynku to podstawowe pojęcie, którym powinnaś zająć się jeszcze przed zrobieniem biznesplanu. To, że Twój pomysł wydaje się Tobie idealny, nie oznacza wcale, że połowa społeczeństwa pomyśli tak samo. A żebyś mogła zarabiać na własnym biznesie, musisz tworzyć takie produkty (czy oferować takie usługi), które będą odzwierciedleniem potrzeb Twoich potencjalnych klientów. W jaki sposób zdobyć tę magiczną wiedzę? Wystarczy podpytać na swoich kanałach w mediach społecznościowych, czy zrobić ankietę i poprosić przypadkowe osoby i znajomych o jej wypełnienie.

Źródło: pixabay.com