Wspólne mieszkanie przed ślubem? 6 powodów czemu to dobry lub zły pomysł
Udostępnij Google News
Związki

Wspólne mieszkanie przed ślubem? 6 powodów czemu to dobry lub zły pomysł

Wspólne mieszkanie przed ślubem wywołuje wiele kontrowersji. I nie chodzi tu jedynie o kontrowersje związane z wyznawaną religią i etyką, która z tego wypływa. Wspólne mieszkanie wywołuje w ludziach wiele reakcji psychologicznych: sami nie jesteśmy często pewni, czy właśnie tego chcemy.

Może ono nam jednak sporo powiedzieć o drugim człowieku, i zwolennicy takiego wyboru sądzą, ze jest to najlepszy sposób na prawdziwe poznanie drugiej osoby, a wtedy naprawdę całkiem świadomie związanie się z nią na dalsze życie.

1. Wady charakteru

Wspólne mieszkanie może nam ukazać, kim tak naprawdę jest nasza druga połówka. Niestety bez wspólnego mieszkania możemy nigdy nie poznać tych prawdziwych i ukazujących się tylko raz na jakiś czas wad charakteru partnera.

2. Złe nawyki i przyzwyczajenia

Mieszkając razem zauważamy wszystkie swoje złe przyzwyczajenia i nawyki, które irytują nas w drugiej osobie. Dzięki temu wspólnie zastanowić się można nad ich zmianą i takim dopasowaniem aby w przyszłości nie przeszkadzać sobie nawzajem we wspólnym mieszkaniu razem.

3. Rozstanie przed, czy po małżeństwie

Zwolennicy wspólnego mieszkania przed ślubem zaznaczają, że łatwiej rozstać się ze sobą przed ślubem, niż już po nim, jeśli przy wspólnym życiu razem okaże się, że jednak osoba przez nas wybrana nie jest tą odpowiednią.

4. Zawarcie małżeństwa

Mieszkanie ze sobą przed ślubem może jednak prowadzić do mniejszej motywacji do zawarcia małżeństwa w przyszłości. Ludzie zauważają wtedy niejaką nieprzydatność zawierania małżeństwa myśląc: przecież już teraz mamy wszystko, co mogłoby dać nam małżeństwo. Wiele par więc całkiem z małżeństwa rezygnuje.

5. Zaangażowanie w związek

Mieszkając wspólnie zmniejsza się z czasem nasze zaangażowanie uczuciowe w związek. Mniej już staramy się o tą drugą osobę, mniej sprawiamy sobie nawzajem niespodzianek i przyjemności. Z drugiej strony wzrasta zaangażowanie we wspólne życie: robienie zakupów, płacenie rachunków, wspieranie się w pracy czy nauce.

6. Czas dla partnera

Mieszkając ze sobą mamy jednak więcej czasu dla siebie, który możemy – jeśli tylko będziemy chcieć – przeznaczyć na zacieśnianie więzów z partnerem. Teraz możemy razem oglądać wieczorem ulubiony serial, razem zasypiać i budzić się – po prostu być ciągle razem.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie