Jak wyleczyć złamane serce? – czyli jak poradzić sobie z cierpieniem po rozstaniu

Jak wyleczyć złamane serce? – czyli jak poradzić sobie z cierpieniem po rozstaniu

Rozpad związku nie jest dla nikogo przyjemny. Cierpi osoba opuszczona, ale osoba odchodząca zazwyczaj również nie jest z tego powodu szczęśliwa. Pozostaje smutek i tęsknota. Poniżej kilka sposobów, które pomogą poradzić sobie z bólem po rozstaniu.
Reklama

1. Zakończony związek to nie porażka

Pamiętaj, że zakończonego związku nie należy postrzegać jako porażki. Każdy związek czegoś uczy i tak właśnie należy go postrzegać. Jest to kolejne doświadczenie, które sprawia, że w przyszłości unikniesz wielu błędów.

2. Nie przejmuj się, że jesteś sama

To, że jesteś sama nie ma wpływu na postrzeganie Ciebie przez innych. Musisz pamiętać, że Twoja wartość pochodzi z tego kim jesteś, a nie z tego z kim jesteś.

3. Otwórz się na świat

Ze swoim partnerem często chodziliście do kina, restauracji czy na dyskotekę, a teraz to wszystko się skończyło. Jeśli tak myślisz to jesteś w błędzie. Bycie singlem też ma swoje zalety. Możesz również dobrze się bawić, tylko musisz się otworzyć na swoje najbliższe otoczenie.

4. Pozwól sobie na małe przyjemności

Każdemu z nas przyda się odrobina przyjemności od czasu do czasu.
Reklama
Jeśli zatem masz ochotę na filiżankę czekolady, albo kieliszek wina w towarzystwie przyjaciół pozwól sobie na to. Poprawi Ci to humor i ułatwi zapomnienie o problemach.

5. Wyciągaj wnioski

Każda sytuacja z naszego życia powinna czegoś nas nauczyć. Dlatego zamiast się zadręczać wyciągnij wnioski z ostatniego związku. Następnym razem będziesz mądrzejsza.

6. Wybacz swojemu partnerowi

Z pewnością nie jest łatwo wybaczyć zdradę lub inne przewinienia, niemniej jednak warto. Rozstanie w przyjaznych stosunkach jest łatwiejsze i mniej boli.

7. Zainwestuj w siebie

Zacznij robić coś dla siebie. Możesz wybrać się na siłownię, zacząć zdrową dietę, albo rozpocząć kurs językowy. Poprawi Ci to samopoczucie i ułatwi zagospodarowanie wolnego czasu. Agnieszka
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama