Chcesz być lubiana? To proste!

Psychologia Wtorek, 6 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 25 głosów

Wydawać by się mogło, że przyjaciele przychodzą do nas zawsze w takim momencie, jaki wybierze sobie świat. Prawda jest jednak taka, że są sposoby na to, by cały świat leżał u naszych stóp, a ludzie dosłownie nas uwielbiali, a wtedy i tych przyjaciół możemy mieć na pęczki. Jak być lubianą? Podpowiadamy!

Jak być lubianą?

To, że jesteśmy z kimś w jakiejś bliskiej relacji, wcale nie zależy od przypadku, choć mogłoby się tak wydawać. Czy będzie między nami tak zwana chemia, porozumienie dusz, zależy TYLKO od nas i od tego, w jaki sposób się "sprzedamy". Czy można zrobić coś, aby inni lubili nas z miejsca? A i owszem!

Naśladuj mowę ciała swojego rozmówcy. To pomaga, bo podświadomie lubimy kontakt z osobami, które są w pewnym sensie do nas podobne. To coś, jak efekt kameleona. Spotykaj się z ludźmi często i często z nimi rozmawiaj - choćby online. Dzięki temu szybciej ich ze sobą oswoisz. Mów o innych ludziach dobrze. To taki psychologiczny trik. Jeśli będziesz opowiadać o innych wyłącznie źle, to z tymi złymi cechami będziesz kojarzona. Jeśli dobrze - to zadziała to w odwrotną stronę.

Źródło: pixabay.com