Jak oszczędzać na... dziecku?

Finanse Niedziela, 4 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 24 głosów

Temat może się wydawać dość kontrowersyjny. Zwłaszcza w czasach 500+, kiedy to rodzice w zasadzie przestali oszczędzać na swoich pociechach, choć wciąż nie wszyscy. My jednak proponujemy Wam kilka sposobów, które pozwolą oszczędzać na dziecku bez odbierania mu czegokolwiek. Fajnie jest zaoszczędzić trochę grosza choćby po to, by później móc wyjechać na wspólne wakacje, prawda?

Jak oszczędzać na dziecku?

Jak się okazuje, to wcale nie takie trudne! Nie od dziś wiadomo, że aby wychować małego człowieka, trzeba przeznaczyć na to nie małą część domowego budżetu. Dzieci kosztują! Przez to właśnie wiele rodzin nie decyduje się na kolejnego, a czasem nawet na pierwszego potomka. Ale są sposoby na to, by oszczędzać na dziecku bez odbierania mu czegokolwiek. Poniżej znajdziesz przykłady na to, jak dawać mu tyle samo, za mniej!

Jednym z najdroższych elementów dziecięcej wyprawki, którą przecież wciąż trzeba uzupełniać, są ubranka. Ale na nich można skutecznie zaoszczędzić. Po pierwsze - kupuj ubrania na wyprzedażach. Możesz mieć dzięki temu markowe ciuszki dla dziecka przynajmniej o połowę taniej, niż gdybyś kupiła je przed wyprzedażami. Korzystaj też z ofert sieciówek, można w nich znaleźć piękne ciuszki w naprawdę dobrej cenie i wcale niezłej jakości. Ubranka kupuj także po innym dziecku. Lumpeksy, ogłoszenia w internecie, grupy sprzedażowe. Maluchy często nie zdąża zniszczyć ciuszka, a już z niego wyrastają. Wtedy warto sięgnąć i po taką okazję. No i jeszcze jedno.. Jeśli masz w domu rodzeństwo (nawet odmiennej płci), wykorzystuj ubranka z pokolenia na pokolenie. Choćby te uniwersalne.

Źródło: pixabay.com