Toksyczni ludzie - jak ich rozpoznać?
Udostępnij Google News
Psychologia

Toksyczni ludzie - jak ich rozpoznać?

Przez całe swoje życie spotykamy całą masę przeróżnych ludzi. Z niektórymi z nich wchodzimy w głębsze relacje, inni natomiast już od pierwszej chwili stają się nam obojętni. Czasami okazuje się, że osoby, które wpuściliśmy do naszego życia bardziej, to tak naprawdę toksyczni ludzie. Jak ich rozpoznać oraz w jaki sposób się ich pozbyć?

Toksyczni ludzie - kto to taki?

Jeśli masz w swoim otoczeniu osoby, które kochają skupiać na sobie uwagę innych, to może się okazać, że są one toksyczne. W dodatku taki człowiek nigdy nie potrafi (albo nie chce) brać odpowiedzialności za swoje czyny i robi z siebie wieczną ofiarę.
Toksyczni ludzie uwielbiają znęcać się nad innymi - zarówno psychicznie, jak i ( w skrajnych przypadkach) fizycznie. W jednej chwili są uroczy i spokojni, a w drugiej wpadają w ogromną złości, ranią Cię słowami. Po czym oczywiście mogą przeprosić i jeszcze odwrócić kota ogonem - bo przecież to wszystko Twoja wina.

Toksyczny człowiek będzie Cię testował. On chce mieć pewność, czy jesteś godnym przyjacielem, więc wystawi Cię na okrutne próby, o których nawet nie będziesz miała pojęcia. Spodziewaj się też z jego strony wielu kłamstw plus tego, że będzie przy Tobie, gdy będzie Ci źle, ale wcale nie dlatego, że chce Cię pocieszyć.. on ma radość z Twojego niepowodzenia. No bo pomyśl tylko, ile razy taki toksyczny człowiek jest obok Ciebie, gdy dzieje się u Ciebie dobrze?

Taki człowiek też wiecznie Cię osądza, upokarza, nie lubi i nie potrafi słuchać, bo woli gadać. Jeśli masz kogoś takiego w najbliższym otoczeniu, koniecznie staraj się od niego odciąć. To jedyny sposób, by sobie poradzić z tą sytuacją. A jak to zrobić?

Źródło: pixabay.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie