Ile tak naprawdę kosztuje polisa na życie?

Ile tak naprawdę kosztuje polisa na życie?

Chcemy kupić ubezpieczenie na życie, zaglądamy do internetu i widzimy podobne oferty w zupełnie różnych cenach. Zastanawiamy się – co wpływa na cenę ubezpieczenia?
Reklama
To, jak wysoka będzie składka polisy na życie, którą wybierzemy – zależy od kilku czynników. Sprawdźmy, co ma wpływ na cenę ubezpieczenia, a dzięki temu będziemy wiedzieć jak obniżyć składkę polisową. Po pierwsze: suma ubezpieczenia Wystarczy, że sprawdzimy dostępne oferty w internecie i już widzimy, że ceny ubezpieczeń bywają bardzo różne, np. ubezpieczenia na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl pokazują jak szeroki zakres cenowy może nam się trafić. Co wybrać? Największy wpływ na cenę składki ma wybrana suma ubezpieczenia. To, jak wysoka składka widnieje w rankingu ubezpieczeniowym – zależy często od oferowanych sum ubezpieczenia. Gdy widzimy tańszą ofertę i sprawdzimy jej szczegóły – okaże się, że zakres kwot, na jakie się możemy ubezpieczyć, będzie zdecydowanie mniejszy, niż w przypadku droższej oferty. Rozpiętość w sumach ubezpieczenia jest spora – możemy ubezpieczyć się zarówno na kwotę rzędu 10 000 zł, jak i nawet na 1 000 000 zł. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka.
Reklama
Warto zatem zastanowić się przed rozpoczęciem szukania odpowiedniej oferty – jaka kwota będzie nas satysfakcjonować? Gdy już to ustalimy, będzie nam łatwiej pewne oferty wykluczyć. Po drugie: rodzaj ubezpieczenia Cena składki ma znaczenie w zależności od tego, czy wybierzemy ubezpieczenie indywidualne czy grupowe. Rodzaj ubezpieczenia ma duże znaczenie. Polisę indywidualną wybieramy samodzielnie i konstruujemy według własnych, konkretnych potrzeb. Suma ubezpieczenia jest dobrana do naszych możliwości finansowych oraz oczekiwań i mamy realny wpływ na ostateczny zakres ubezpieczenia. W przypadku tego rodzaju ubezpieczeń możemy mieć wyższą składkę, ale zyskujemy wyższe odszkodowanie, ochronę dopasowaną do naszej sytuacji życiowej i zdrowotnej i nie płacimy za ochronę, która jest w naszym przypadku zbędna. Polisy grupowe z kolei możemy zakupić wyłącznie w miejscu pracy.
Reklama
Jeśli nasz pracodawca oferuje nam tzw. grupówkę – możemy spodziewać się szerokiego zakresu ochrony w niskiej cenie. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z niższą sumą ubezpieczenia i możliwością ubezpieczenia się wyłącznie na rok. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takiej polisy, sprawdźmy inne grupowe ubezpieczenie na życie na www.rankingubezpieczennazycie.pl, dzięki czemu dowiemy się czy polisa oferowana przez pracodawcę jest rzeczywiście korzystna. Po trzecie: zakres ochrony Na cenę ogromny wpływ ma również zakres ochrony, jaki wybierzemy.
Reklama
Umowy dodatkowe to dodatkowy koszt, zatem cena składki będzie się różnić od ceny podstawowej ochrony, jaka widnieje w ofercie. Umowy dodatkowe dotyczą najczęściej poważnych zachorowań, pobytu w szpitalu, chorób nowotworowych, nieszczęśliwych wypadków oraz innych zdarzeń. Zanim zdecydujemy się na wszystkie umowy dodatkowe – zastanówmy się na spokojnie – jak duże są szanse, że zdarzenie ubezpieczeniowe nas spotka. Jeśli jesteśmy młodzi, aktywnie uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy – ryzyko zawału serca czy udaru mózgu jest nieduże, jednak większe jest ryzyko urazów czy kontuzji. Dopasujmy zatem ochronę do swoich realnych potrzeb, a sporo zaoszczędzimy. Po czwarte: brak porównania Duży wpływ na cenę ubezpieczenia na życie ma nasz brak czasu, a co za tym idzie – brak porównania. Kupienie pierwszej znalezionej polisy na życie może okazać się przepłaconą inwestycją.
Reklama
Wystarczy zajrzeć do internetu, sprawdzić aktualne rankingi ubezpieczeniowe, by przekonać się jak wiele ofert jest obecnie na rynku ubezpieczeniowym. Porównując oferty – może okazać się, że znajdziemy przynajmniej kilka ubezpieczeń o niższych składkach, a w podobnym zakresie ochrony. Przy wyborze ubezpieczenia na życie bardzo często kierujemy się najbardziej kojarzonymi nazwami firm ubezpieczeniowych, nie mając pojęcia, jak wiele towarzystw ubezpieczeniowych (np. o zagranicznym kapitale) działa obecnie na polskim rynku. Porównanie pomoże nam nie tylko zaoszczędzić, ale znaleźć również rozwiązania bardziej dopasowane do naszych potrzeb (np. lepszy zakres assistance, wyższy próg wiekowy przystąpienia do ubezpieczenia). Materiały partnera  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama