Jak sobie radzić z samotnością?

Psychologia Wtorek, 27 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Samotność to najgorszy stan. Człowiek potrzebuje do szczęścia drugiego człowieka. Niezależnie od tego, w jakiej relacji będzie z nim żył, musi wiedzieć, że jest ktoś, z kim może porozmawiać czy spędzić czas. Jak sobie radzić z samotnością, kiedy tak bardzo nam dokucza?

Jak sobie radzić z samotnością?

Należy wspomnieć, że samotność może mieć różne oblicza. Czasami nie ma u naszego boku mężczyzny i czujemy się samotne, a innym razem jest, ale ten związek bardziej nas przytłacza, niż raduje. Bywa też tak, że czujemy się samotne, ponieważ prócz tego mężczyzny nie ma obok nas nikogo więcej. Niektórzy ludzie potrzebują tłumów dookoła by czuć, że się spełniają. Tak czy siak, samotność jest trudna i czasem niełatwo sobie z nią poradzić, ale są na to sposoby.

Jeśli nie potrafisz zbudować związku z żadnym dotychczas poznanym mężczyzną, zaangażuj się w inne relacje. Przyjaciele są jak ciche anioły, pamiętaj o tym. Spędzaj z nimi tyle czasu, ile tylko potrzebujesz i weź pod uwagę to, że relacja z nimi może być również okazją do poznania nowych osób. Kto wie, może na jakieś domówce w gronie przyjaciół poznasz swojego przyszłego męża? Najważniejsze jednak jest to, by się nie zadręczać. Nie spędzać samotnie wszystkich kolejnych wieczorów tylko wychodzić do ludzi. Sami Cię nie znajdą.

Źródło: pixabay.com