Wciąż zadowalasz innych ludzi? Skończ z tym!

Psychologia Czwartek, 29 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 15 głosów

Jesteś zawsze na każde zawołanie, bo wiecznie chcesz kogoś zadowolić? Nie musisz tego robić! Może pora wreszcie pomyśleć o sobie i zrobić coś, co zadowoli właśnie Ciebie?

Zadowalanie innych jest jak uzależnienie

Czekasz na to "dziękuję" albo "bez Ciebie nie dałbym rady" i starasz się z całych sił spełniać wszystkie zachcianki osób, które Cię o coś poproszą. A to wszystko dlatego, że chcesz czuć, że inni Cię akceptują. Że jesteś dla nich ważny, że coś dla nich znaczysz. Jednak czy Wiesz, że wszystkie te osoby mogą Cię po prostu wykorzystywać? Skoro nigdy nie odmówiłaś pomocy wiedzą, że mogą na Ciebie liczyć. Kogo zatem znów poproszą o tę pomoc, gdy będzie im potrzebna? Jak przestać zadowalać innych i wreszcie zadowolić siebie?

Jak przestać wiecznie zadowalać innych, zamiast siebie? Na początek musisz zrozumieć, że to robisz i pojąć z jakich powódek. Czasami bywa tak, że nawet jeśli chcesz odmówić, to zwyczajnie nie potrafisz. Przez to właśnie często musisz zostać po godzinach i sobie na to pozwalasz. Musisz nauczyć się odmawiania, to podstawowa zasada, która pomoże Ci zacząć wreszcie zadowalać siebie, a nie wiecznie innych.

Źródło: pixabay.com