Jak mieć więcej pieniędzy?

Finanse Środa, 28 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 15 głosów

Zarabiasz całkiem nieźle, a i tak dwa tygodnie po wypłacie już zastanawiasz się nad tym, za co kupić chleb? Jak mieć więcej pieniędzy? Co zrobić, żeby nigdy więcej Ci ich nie zabrakło? Podpowiadamy.

Jak mieć więcej pieniędzy?

Najłatwiej powiedzieć - mniej wydawać. Kiedyś pewna kobieta poszła ze swoim mężem na zakupy. Okazało się, że w sklepie jest promocja. Przy zakupie minimum trzech rzeczy z wyprzedaży, płaci się jeszcze o 50 procent mniej. Kobieta wzięła trzecią rzecz w zasadzie na siłę, bo chciała, żeby było jeszcze taniej. Wyszła ze sklepu i mówi do męża : zobacz, udało mi się zaoszczędzić aż 50 procent ceny. Na co mąż spojrzał na nią kątem oka i powiedział: a mogłaś zaoszczędzić 100 procent, bo nie potrzebowałaś tych rzeczy.
To prawda. Przeceny i promocje kuszą i często dajemy się złapać w pułapkę. Jeśli zaczniemy kupować racjonalnie, będziemy mieli więcej pieniędzy. Ale co jeszcze możemy zrobić?

Jak mieć więcej pieniędzy? Koniecznie załóż sobie konto oszczędnościowe. Ale nie może być ono w tym samym banku. Kiedy widzisz te pieniądze na koncie, one kuszą. W końcu ulegniesz tej pokusie i je wypłacisz. A jeśli założysz oszczędnościowe w innym banku, nie musisz się wcale logować na konto. Dopłacaj tylko to, co chcesz wrzucić w ramach oszczędności. Pamiętaj też o opłatach, których wcale nie musisz robić. Są banki, w których utrzymanie konta jest zupełnie darmowe - zwróć na nie uwagę. Jeśli chcesz zerwać umowę z telewizją, zrób to w odpowiednim momencie. Inaczej przedłużą Ci ją automatycznie i będziesz musiała płacić zbędny rachunek przez kolejny rok. Niby taki banał, a jednak pozwala sporo zaoszczędzić. Zwłaszcza w skali roku.

Źródło: pixabay.com