Nie potrafisz odpoczywać? Musisz się tego nauczyć!

Psychologia Wtorek, 3 września 2019
Oceń:
4 / 8 głosów

Wyścig szczurów jest jak choroba obecnych czasów. I to zaraźliwa, bo teraz każdy chce więcej i więcej. Nie zawsze chodzi o lepszy start dla dziecka, czy spłacenie zaległych kredytów. Czasem nasza nadmierna aktywność związana z pracą jest odpowiedzią na nasze potrzeby, dotyczące posiadania większej gotówki. Często docieramy do momentu, w którym nawet nie mamy czasu tych pieniędzy wydawać, ale ich zarabianie wciąż sprawia nam taką samą przyjemność.

Czy człowiek, który tak goni za pieniądzem, potrafi odpoczywać?

Raczej nie! Jak się okazuje, umiejętność odpoczywania to prawdziwa sztuka. Osoby, które całe życie poświęcają pracy, już nie potrafią tego robić. Ja, odpoczywać, by być naprawdę wypoczętym i dlaczego warto to robić?

Polska, to kraj pracoholików. Pod względem ilość przepracowanych godzin, zajmujemy piąte miejsce. A dlaczego pracujemy więcej, niż mieszkańcy innych krajów? Mieszkańcy Niemiec czy Holandii znajdują się w tym rankingu prawie na końcu kolejki. Ale płaca w ich kraju za mniejszą liczbę przepracowanych godzin jest znacznie wyższa niż u nas, za pełnoetatową pracę plus nadgodziny. To dlatego nie odpoczywamy. Nie mamy na ten odpoczynek czasu.

Źródło: pixabay.com