Masz suche włosy? Sprawdź, jak o nie dbać!

Uroda Piątek, 20 września 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Suche włosy potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Jeśli interesują Cię domowe, skuteczne sposoby, by zadbać o przesuszone włosy, dobrze trafiłaś.

Czasami nasze włosy nie chcą z nami "współpracować" i choć wydawać by się mogło, że dbamy o nie najlepiej, jak tylko możemy, one albo się przetłuszczają, albo wręcz przeciwnie - przesuszają. Suche włosy nie wyglądają schludnie, ale jeśli ten problem Cię dotyczy, nie musisz wcale od razu udawać się do specjalisty. Poznaj nasze domowe sposoby na suche włosy, a kto wie, może już niedługo pożegnasz się ze swoim problemem.

Masz suche włosy? Stosuj domowe maseczki. Polecamy szczególnie tę z miodu. Co będzie potrzebne? Olejek rycynowy, ulubiona oliwa, płynny miód. Miód i oliwę mieszamy ze sobą w proporcjach 1:1 (około 3 łyżki każdego) i dolewamy 10 kropelek olejku rycynowego. Wszystko razem mieszamy i stosujemy regularnie, dwa razy w tygodniu. Świetnie sprawdzi się też maseczka z ugotowanego i ostudzonego siemienia lnianego. Wystarcz nałożyć mas na włosy i pozostawić przez około 25 minut.

Źródło: pixabay.com