Masz słabe paznokcie? Sprawdź, jak o nie dbać!

Uroda Środa, 2 października 2019
Oceń:
4 / 12 głosów

Czy znasz wszystkie zasady pielęgnacji paznokci? Niestety często jest tak, że pamiętamy jedynie o samych dłoniach, a paznokcie w tym wszystkim pomijamy. Jeśli używasz choćby odżywki, musisz wiedzieć, że możesz zrobić dla swoich paznokci coś więcej. I to za sprawą domowych sposobów! Przeczytaj.

Jak dbać o paznokcie?

Oczywiście KAŻDA z nas - bez wyjątku - powinna mieć w domu dobrej jakości krem do rąk. Najlepiej z naturalnych składników. Taki, który odżywi i nawilży skórę dłoni, a także same paznokcie. Krem powinien być dopasowany do panującej na zewnątrz pogody. Jeśli mamy mróz, trzeba wybrać inny kosmetyk niż ten na lato, z filtrami.

Unikaj jak ognia suszarek do rąk dostępnych w toaletach. Lepiej osuszyć je papierem, a jeśli nie możesz tego zrobić, to po skorzystaniu z takiego urządzenia od razu użyj również kremu.

Używaj peelingu do dłoni i nie zapominaj wtedy również o paznokciach. Nie musisz się o nie obawiać, a dzięki takim regularnym zabiegom skórki będą przyjemnie miękkie.

Używaj oliwek i olejków, a jeśli malujesz paznokcie kolorowymi lakierami, to pamiętaj o tym, że czasem potrzebują przerwy. Maluj je wtedy wyłącznie bezbarwną oliwką.

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich paznokci?

Zaopatrz się w olejek rycynowy, jest tani i bardzo skuteczny. Jeśli będziesz regularnie go używać zadbasz zarówno o skórki wokół paznokci, jak i o same pazurki. W pielęgnacji paznokci doskonale sprawdza się także oliwa z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Nie tylko wygładza i nawilża paznokcie i skórki, ale również delikatnie rozjaśnia, co sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy nie możesz zmyć do końca resztek ciemnego lakieru. Tak się dzieje, gdy przed jego nałożeniem nie używamy bazy.

Źródło: pixabay.com