Kruche i łamliwe paznokcie - domowe sposoby na ich regenerację

Kruche i łamliwe paznokcie - domowe sposoby na ich regenerację

Przejdź do galerii zdjęć
Kruche i łamliwe paznokcie to problem, który powoduje dyskomfort, a jednocześnie wpływa na nieestetyczny wygląd dłoni oraz stóp. Jego źródłem mogą być różne czynniki. Na osłabienie płytki paznokci bardzo często wpływa niewłaściwa dieta, a także szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jak sobie z tym poradzić?
Reklama
Problem osłabienia i nadmiernej łamliwości może dotyczyć zarówno paznokci u rąk, jak i tych na stopach. Łamiąca się płytka rogowa to najczęściej wynik niedoboru keratyny - składnika wpływającego na prawidłowy wzrost paznokci. Problem może wynikać również z nieodpowiednio dobranej diety, powodującej niedobory istotnych dla prawidłowej kondycji paznokci składników odżywczych. Paznokcie stają się kruche i łamliwe w momencie, gdy spożywane posiłki nie dostarczają nam odpowiedniej ilości krzemu, cynku, potasu, wapnia, magnezu oraz witamin z grup B i F. Powodem widocznego osłabienia paznokci może być także ich nieodpowiednia pielęgnacja, jak również długie moczenie dłoni w wodzie oraz działanie bardzo niskiej lub wysokiej temperatury. Z pomocą produktów spożywczych, które znajdują się praktycznie w każdej kuchni, można szybko i skutecznie poprawić kondycję kruchych i łamliwych paznokci. Domowe sposoby na pielęgnację paznokci mogą okazać się nawet bardziej skuteczne, niż dostępne w sklepach kosmetyki: Białe plamki na paznokciach: co oznaczają? Jak sobie z nimi poradzić?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: nails natural
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
czekolada
Czekolada! Kto jej nie lubi? Jeśli kochasz słodki smak, to z pewnością jesteś zapaloną fanką czekolady. Biała, mleczna, gorzka.. z orzechami i innymi bakaliami, nadziewana, albo zupełnie zwyczajna. Czekolada zawiera sporo kalorii, ale ma też wiele cennych składników, dla których naprawdę warto czasem sobie na nią pozwolić. I choć to za jej smak cenimy ją najbardziej, to jest również świetnym składnikiem domowych kosmetyków.
Sprawdzone kosmetyki na rozstępy i cellulit - jak skutecznie ujędrnić swoje ciało?
Utrata jędrności skóry, pojawiający się na wybranych partiach ciała cellulit oraz nieestetyczne rozstępy to problemy, z którymi boryka się większość kobiet. W ich zwalczaniu pomocna może okazać się świadoma pielęgnacja, oparta na właściwie dobranych kosmetykach. Regularnie wykonywane domowe zabiegi pielęgnacyjne pozwalają skutecznie poprawić kondycję skóry, a co za tym idzie znacząco wpłynąć na wygląd sylwetki.
Powstrzymaj wypadanie włosów - codzienna pielęgnacja sprawdzonymi kosmetykami
Nadmierne wypadanie włosów to często spotykany problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W jego zwalczaniu pomocne mogą okazać się kosmetyki przeznaczone do codziennego użytku, których szczególne właściwości pozwalają zatroszczyć się o skórę głowy i wzmocnić cebulki włosów, a co za tym idzie pozytywnie wpłynąć na wygląd fryzury.
Reklama
Reklama
Reklama