Kruche i łamliwe paznokcie - domowe sposoby na ich regenerację

Uroda Czwartek, 23 maja 2019
Oceń:
4 / 28 głosów

Kruche i łamliwe paznokcie to problem, który powoduje dyskomfort, a jednocześnie wpływa na nieestetyczny wygląd dłoni oraz stóp. Jego źródłem mogą być różne czynniki. Na osłabienie płytki paznokci bardzo często wpływa niewłaściwa dieta, a także szkodliwe czynniki zewnętrzne. Jak sobie z tym poradzić?

Problem osłabienia i nadmiernej łamliwości może dotyczyć zarówno paznokci u rąk, jak i tych na stopach. Łamiąca się płytka rogowa to najczęściej wynik niedoboru keratyny - składnika wpływającego na prawidłowy wzrost paznokci. Problem może wynikać również z nieodpowiednio dobranej diety, powodującej niedobory istotnych dla prawidłowej kondycji paznokci składników odżywczych. Paznokcie stają się kruche i łamliwe w momencie, gdy spożywane posiłki nie dostarczają nam odpowiedniej ilości krzemu, cynku, potasu, wapnia, magnezu oraz witamin z grup B i F. Powodem widocznego osłabienia paznokci może być także ich nieodpowiednia pielęgnacja, jak również długie moczenie dłoni w wodzie oraz działanie bardzo niskiej lub wysokiej temperatury.

Z pomocą produktów spożywczych, które znajdują się praktycznie w każdej kuchni, można szybko i skutecznie poprawić kondycję kruchych i łamliwych paznokci. Domowe sposoby na pielęgnację paznokci mogą okazać się nawet bardziej skuteczne, niż dostępne w sklepach kosmetyki:

Białe plamki na paznokciach: co oznaczają? Jak sobie z nimi poradzić?

1. Piwo: Choć może się to wydawać zaskakujące, piwo to jeden z bardzo skutecznych domowych sposobów na kruche i łamliwe paznokcie. Piwo zawiera biotynę, fosfor, potas i selen, dlatego wykorzystując je do pielęgnacji, możemy w widoczny sposób poprawić kondycję paznokci.

Źródło: pl.pinterest.com