Szałwia - poznaj jej niezwykłe właściwości!

Zdrowie Środa, 9 października 2019
Oceń:
4 / 21 głosów

Szałwia lekarska ma całą masę przeróżnych zastosowań. Wykorzystamy ją zarówno w kosmetyce, jak i w naszej kuchni, jednak to właśnie jej lecznicze właściwości najbardziej przemawiają za jej stosowaniem.

Szałwia lekarska - czy tak naprawdę jest?

Pewnie, jeśli ktoś zada Ci takie pytanie, odpowiesz pewnie: szałwia lekarska należy do ziół! Ale czy Wiesz o niej coś więcej? Otóż jej nazwa, pochodzi od słowa salvus, co oznacza mniej więcej : "nietknięty", czy też "ocalony". To roślina dzika, którą można spotkać tak naprawdę na całym świecie.

W starożytności uważano, że szałwia lekarska ma nie tylko zdolności lecznicze, ale również naprawdę magiczną moc! Z jej pomocą oczyszczano otoczenie ze złej energii.
W tym artykule podpowiadamy, jak dziś stosuje się szałwię i jakie ma ona właściwości.

O szałwii mówi się, że jest naturalnym antybiotykiem. Pomaga ona zwalczyć najróżniejsze dolegliwości i na przykład ukoi skutecznie ból przy zapaleniu migdałków, dziąseł, lub ukoi ból gardła i jamy ustnej. Warto ją pić i płukać nią gardło szczególnie w przypadku ropnej anginy. Jeśli masz problem ze zgagą i wzdęciami, szałwia również się z nim rozprawi. To też świetny lek na nieregularne miesiączki i wzmożoną potliwość.

Źródło: pixabay.com