Jak zorganizować baby shower?

Dziecko Czwartek, 10 października 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Mniej więcej na początku trzeciego trymestru ciąży, gdy mamy już pewność co do płci dziecka, organizujemy przyjęcie, które nie jest polskim zwyczajem, ale świetnie się u nas przyjęło. Baby shower to święto zarówno nienarodzonego jeszcze dziecka, jak i przyszłej mamy.

Jak zorganizować baby shower?

Przyjęcie to ma w pewien sposób odciążyć przyszłą mamę. Zaproszeni goście przynoszą upominki dla dziecka, które mają z założenia stanowić elementy wyprawki. Tak więc kupują pieluszki, kosmetyki, pierwsze ubranka, akcesoria czy zabawki.

Często dopiero baby shower jest okazją do tego, by podzielić się z gośćmi informacją o tym, jakiej płci będzie maluszek. Czasami zdradza to kolor dekoracji, innym razem mama w jakiś bardziej kreatywny sposób informuje o tym swoich gości.
A jak urządzić takie przyjęcie? Podpowiadamy!

Chłopiec, czy dziewczynka? Coraz częściej rodzice nie chwalą się płcią nienarodzonego dziecka aż do momentu baby shower. To wtedy ją ujawniają w bardziej, lub mniej kreatywny sposób. Ale jak zorganizować takie przyjęcie? Przede wszystkim, trzeba zacząć od wybrania odpowiedniego miejsca. W zależności od tego ile osób ma się zjawić, warto pomyśleć o wyborze serwowanej restauracji, lub po prostu zorganizować baby shower w domu. To z jednej strony najwygodniejsza opcja, bo nie trzeba w trakcie przygotować przemieszczać się z miejsca na miejsce.

Źródło: pixabay.com