Jak wychować szczęśliwe dziecko?

Dziecko Piątek, 4 października 2019
Oceń:
4 / 12 głosów

Bycie rodzicem to bardzo trudna, życiowa rola i choć często jest spełnieniem marzeń, potrafi nieźle dać w kość. Tylko zanim zostaniemy rodzicami wydaje nam się, że przecież wszystko wiemy! Że poradzimy sobie z każdym problemem, ale później pojawia się pierwszy katar a my już umieramy ze strachu o swoje maleństwo. Ale ta codzienna opieka nad dzieckiem w roli jego "wybawcy" czy dobrego anioła to przecież nie wszystko. Jak wychować szczęśliwe dziecko? To postaramy się Wam dziś opowiedzieć.

Jak wychować szczęśliwe dziecko?

Mówi się, że szczęśliwi rodzice, to szczęśliwe dzieci. Jest w tych słowach cała masa prawdy, a wiecie dlaczego? Bo gdy jesteście radośni, wypoczęci i macie ogólną chęć do życia, bardziej się Wam chce. Wszystkiego. A wtedy i puzzle miło z dzieckiem poukładać i pójść na rodzinny spacer po to tylko,żeby zrobić bukiet z jesiennych liści. To o takich właśnie chwilach marzą Wasze dzieci. To tego potrzebują.

Jak wychować szczęśliwe dziecko? Przeczytaj więcej w galerii!

Wszyscy rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Często spełniamy ich każde zachcianki po to, żeby tylko było szczęśliwe. Ale nie tędy droga! Otóż dziecko musi mieć od początku wpojone pewne zasady. Metoda kar i nagród nie jest najlepsza, ale nasza pociecha musi wiedzieć, kiedy należy powiedzieć sobie pas. Dlatego należy wprowadzać wyraźne granice, których nie wolno przekraczać. W całej tej codziennej gonitwie nie chodzi jednak o milion dodatkowych zajęć pozalekcyjnych czy zapas nowych zabawek. Chodzi o czas. Wspólny czas! Dlatego jeśli masz kupić kolejną grę planszową, może zrób taką razem z dzieckiem wykorzystując własną kreatywność? I graj w nią później razem z nim bo najgorsze co może zrobić rodzic, to pozostawić dziecko samemu sobie. Jeśli ma być szczęśliwe, musisz spędzać z nim czas.

Źródło: pixabay.com