Reklama

jak sie wyspac

1/3
Jak się wysypiać? Kilka słów o higienie snu
pixabay.com
W higienie snu najważniejsza je regularność. Nasz organizm będzie wtedy pracował jak zaprogramowany. Jeśli codziennie położysz się o 22 i wstaniesz o 6 rano, z pewnością będziesz wyspana. Postaraj się również, aby w sypialni panowały dobre warunki. Wywietrz pomieszczenie przed snem, zmieniaj często pościel, wygaś światła, a przed pójściem do łóżka napij się gorącego mleka z miodem.
Reklama

Odpowiednia higiena snu jest bardzo ważna. Czy Ty też cierpisz na bezsenność? Każdej nocy przewracasz się wielokrotnie z boku na bok? Dziś podpowiadamy co zrobić, żeby się wyspać.

Reklama
Zobacz kolejne zdjęcie: jak sie wyspac - galeria zdjęć
Autor galerii: Olga Szarycka,
26 października 2019
Czytaj więcej
Małe dziecko bardzo mocno śpi.
Nadchodzi wieczór, dziecko ziewa... Widać, że jest nieprzytomne, ale... nie śpi. Zamiast zasypiać, próbuje się bawić. Nie chce słyszeć o pójściu do łóżka, a nawet, kiedy się w nim znajdzie, to i tak przewraca się z boku na bok, ma milion pytań, nagle przypomina mu się, że musi coś zjeść, albo iść na nocnik. Jak sobie z tym poradzić?
Kobieta się obudziła i trzyma kawę w jednej ręce, drugą podnosi do góry w geście zwycięstwa.
Źle sypiasz? Budzisz się bez sił i energii? Bez względu na ilość godzin spędzonych w łóżku, jesteś bez życia? Pora to w końcu zmienić! Czasem wystarczy wprowadzić drobne zmiany, nowe nawyki, żeby osiągnąć zaskakujący efekt. Tak samo jest w tym przypadku. Zobacz, co możesz zrobić, żeby wypocząć! Wystarczy tylko trochę popracować nad tym, jak wygląda Twój wieczór!
melatonina
Melatonina nazywana jest też hormonem snu lub hormonem nocy, ponieważ właśnie wówczas organizm wytwarza jej najwięcej. Jest ona odpowiedzialna za właściwą regulację rytmu dobowego człowieka. Co dzieje się, gdy szyszynka wytwarza jej za mało? Kto powinien ją suplementować?
jak szybko zasnąć
Jak szybko zasnąć – zapewne niejednokrotnie zadawałyście sobie to pytanie, nerwowo przekręcając się z jednego boku na drugi. Problemy z zasypianiem to bardzo uciążliwa, lecz dość powszechna dolegliwość. Nierzadko spowodowana przewlekłym stresem, szybkim tempem życia, czy też złymi nawykami żywieniowymi. Może mieć charakter przewlekły lub wstępować sporadycznie. Wyjaśniamy, co zrobić, żeby zasnąć, gdy nie chce się spać.