Kobieta się obudziła i trzyma kawę w jednej ręce, drugą podnosi do góry w geście zwycięstwa.
Canva

Znasz te 6 sposobów na lepszy sen? Niektóre mogą Cię zaskoczyć...

Źle sypiasz? Budzisz się bez sił i energii? Bez względu na ilość godzin spędzonych w łóżku, jesteś bez życia? Pora to w końcu zmienić! Czasem wystarczy wprowadzić drobne zmiany, nowe nawyki, żeby osiągnąć zaskakujący efekt. Tak samo jest w tym przypadku. Zobacz, co możesz zrobić, żeby wypocząć! Wystarczy tylko trochę popracować nad tym, jak wygląda Twój wieczór!
Reklama

Higiena snu — koniecznie trzeba o niej pamiętać!

Bardzo ważne jest to, co jesz czy pijesz przed snem. Istotne jest to, jaka temperatura panuje w Twojej sypialni, ile znajduje się w niej światła. Musisz też zwracać uwagę na to, co robisz przed położeniem się do łóżka.

Wyspana kobieta się przeciąga.
Canva

Higiena snu — tych zasad należy przestrzegać!

  1. Nie wolno używać elektroniki tuż przed snem. Ekrany emitują niebieskie światło, które rozbudza, wpływając negatywnie na jakość snu. Dwie godziny, godzinę przed snem, należy zrezygnować z tego rodzaju rozrywek.
  2. Rezygnacja z kofeiny, lekkie posiłki — oczywiście nie chodzi o całkowite zrezygnowanie z kawy, tylko unikanie jej przed snem. Zresztą unikać należy nie tylko kawy, ale też herbaty, drinków energetycznych czy produktów zawierających w swoim składzie kakao. Ponadto nie powinno się jeść ciężkostrawnych rzeczy. Wpływają one niekorzystnie na jakość snu.
  3. Wywietrzenie sypialni — przede wszystkim warto zadbać o to, żeby powietrze w miejscu, w którym się śpi, było świeże. Po drugie, musi panować tam odpowiednia temperatura, nie może tam być zbyt ciepło, bo wpływa to niekorzystnie na jakość snu
  4. Łóżko musi być miejscem odpoczynku, snu — nie powinno się w nim przebywać, jeśli nie planuje się spać. Mózg musi wiedzieć, że udanie się do sypialni i położenie, to znak, że pora zasypiać. Czytanie, oglądanie filmów i korzystanie z telefonu w łóżku, to zły pomysł.
  5. Mniej ostrego światła — przed snem warto unikać jasnych pomieszczeń, lamp. Niepotrzebnie to rozbudza, zaburza naturalny rytm dobowy organizmu.
  6. Wyciszenie — bardzo ważny punkt. Przed położeniem się spać, trzeba się zrelaksować, uspokoić. Należy unikać rozrywek, które dostarczają nadmiaru wrażeń.
Reklama
Autor - Izabella Gaudyńska
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
i.gaudynska@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama