choinka do domu

Zalety żywej i sztucznej choinki. Jaką choinkę wybrać, by długo cieszyła oko?

Przejdź do galerii zdjęć
Zawsze w grudniu przed Świętami pojawia się to samo pytanie. Choinka sztuczna, czy prawdziwa? Świerk, jodła, czy może sosna? Święta bez przystrojonego kolorowo drzewka to nie byłoby to samo. Tylko jaką choinkę wybrać, by cieszyła oko jak najdłużej? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Reklama
W galerii znajdziecie opis najpopularniejszych żywych, świątecznych drzewek, ale wiemy, że są wśród Was także fani sztucznych choinek. Ona także ma swoje zalety, o których naprawdę warto wspomnieć. Zalety sztucznego drzewka Są domy, w których najważniejszą świąteczną tradycją jest ubieranie żywej choinki. Ten niezwykły zapach lasu sprawia, że atmosfera jest jeszcze bardziej wyjątkowa. Ale przecież zdarza się, że z jakiegoś powodu nie możemy się zdecydować na takie drzewko. Sztuczna choinka także ma swoje zalety. Jakie?
  • sztuczne drzewko nie usycha. Nie musimy martwić się o to, że coś się z nim stanie, gdy wyjedziemy na kilka dni, albo kiedy postawimy je obok kaloryfera.
  • sztuczna choinka to oszczędność, bo kupujemy ją raz i co roku ubieramy na nowo. Co prawda drzewko, które przypomina do złudzenia prawdziwe niemało kosztuje, ale jest to jednak wydatek jednorazowy.
  • sztuczna choinka jest bezpieczna, gdy mamy w domu małe dziecko lub psa czy kota. Nikt ani nic nie zje igieł, które systematycznie opadają na ziemię z żywego drzewka.
  • sztuczne drzewko może wyglądać jak żywe i jeśli wybierzemy jakiś piękny model, to naprawdę trudno będzie odróżnić czy to "dzieło lasu", czy człowieka.
  • dodatkowo można ją łatwo zamontować, a później również zdemontować.
A co z żywą choinka? Ona również ma wiele wyjątkowych zalet, a największą z nich jest zapach takiej choinki.
Reklama
Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na żywą choinkę, co roku możesz wybrać sobie inny gatunek drzewka i drzewko w innym rozmiarze. Jodła, świerk, czy sosna? Która choinka będzie cieszyła oko najdłużej?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: żywa choinka
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama