Jak dbać o gwiazdę betlejemską, by długo cieszyła oko?

Dom i ogród Poniedziałek, 2 grudnia 2019
Oceń:
4 / 8 głosów

gwiazda betlejemska
Gwiazda betlejemska to roślina, która bez dwóch zdań kojarzy się właśnie ze Świętami. Już od początku grudnia jest bardzo popularna i chętnie ją kupujemy. Czasem jednak zastanawiamy się, czy jeśli nabędziemy poisencję tak szybko, przetrwa do Świąt.

Gwiazda betlejemska może cieszyć oko nawet przez kilka miesięcy! Wystarczy tylko odpowiednio o nią zadbać. Dziś podpowiemy Wam co zrobić, by Wasza poinsencja doczekała do Świąt.

Gwiazda betlejemska - gdzie ją kupić?

Należy pamiętać, że poisencja jest trująca dlatego, jeśli masz w domu małe dziecko, albo rezolutnego psiaka, koniecznie odpuść sobie zakup gwiazdy betlejemskiej, chyba że możesz ją postawić w jakimś trudno dostępnym miejscu.

Roślinę najlepiej kupić w kwiaciarni, czy w markecie. Wprawdzie najpiękniejsze okazy można zazwyczaj wyhaczyć na targowisku, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli taka roślina stoi długo na mrozie, to raczej nazbyt się wychłodziła. Efektem tego będzie gubienie liści praktycznie zaraz po przyniesieniu jej do domu. Dlatego warto kupować poisencje z pewnego źródła.

Jak chronić gwiazdę betlejemską przed mrozem?

Nawet jeśli kupisz kwiat w kwiaciarni, narażasz go na mróz podczas transportu. Ale można uniknąć przykrych sytuacji, prosząc o odpowiednie zabezpieczenie rośliny. Wystarczy owinąć ją dwoma warstwami papieru, a po przetransportowaniu do domu powoli przyzwyczajać ją z temperaturą otoczenia, zdejmując papier warstwa, po warstwie.
Jak dbać o gwiazdę betlejemską w domu? Przeczytaj w galerii.

Zobacz też:
Kwiaty doniczkowe, które pięknie ozdobią Twój dom.
Jakie kwiaty do salonu?
Cierpisz na migreny? Zobacz jak sobie pomóc.

Gwiazda betlejemska kocha światło dlatego trzeba zwrócić uwagę, by przygotowane dla niej miejsce było mocno nasłonecznione. Choć można również postawić ją po prostu pod lampą. Poisencja nie lubi szczególnie wysokiej temperatury. Trzymaj ją z dala od kaloryfera i zadbaj o to, żeby temperatura nie była wyższa nić 22 stopnie. Kiedy wietrzysz mieszkanie, odstaw roślinę w inne miejsce.

Źródło: pixabay.com