7 rzeczy, które nie będą potrzebne w wyprawce dla niemowlaka
Udostępnij Google News
Dziecko

7 rzeczy, które nie będą potrzebne w wyprawce dla niemowlaka

Przygotowujesz się na przyjęcie swojej pociechy i kompletujesz wszystkie niezbędne rzeczy. Zastanawiasz się czasem czy wszystko na co wydajesz pieniądze na pewno ci się przyda w czasie opieki nad dzieckiem? Są takie, które z pewnością możesz sobie darować.

Zapoznaj się z naszą listą.

1. Ubranka

Zastanawiasz się na czym tu oszczędzić skoro wszystko jest takie śliczne? Z całą pewnością dla malucha nie potrzebujesz kilkunastu par skarpetek ani też 10 czapeczek. Mało praktyczne są również koszuleczki i kaftaniki, ponieważ mogą one zawijać się na pleckach dziecka, skóra będzie odsłonięta, przez co brzdąc może odczuwać chłód, a dodatkowo ucisk spowoduje dyskomfort. Dużo bardziej praktycznie będzie mieć zapas body.

2. Gąbka na dno wanienki

Ciężko ją dokładnie wyczyścić staje się skupiskiem bakterii, lepiej na dno do kąpieli będzie położyć pieluchę tetrową, którą można wyprać lub wygotować.

3. Rożek

Ten element przydaje się przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia dziecka. Najczęściej kupujemy go dlatego, że mamie podoba się jak słodko maluch w nim wygląda. Prawda jest jednak taka, że można go bardzo łatwo zastąpić – poprzez owinięcie dziecka mięciutkim ręcznikiem lub kocykiem, który kupujemy jako jedną z pierwszych rzeczy.

4. Baldachim na łóżeczko

Jest to element na którym tylko i wyłącznie zbiera się kurz. Trzeba go często prać. Nie do końca więc spełnia zakładaną funkcję poprawy wyglądu łóżeczka, zapewnienia dziecku spokoju oraz poczucia bezpieczeństwa.

5. Termometr do wody

Jego zadanie polega na sprawdzaniu czy aby na pewno woda przygotowana do kąpieli malucha ma odpowiednią temperaturę. Od bardzo dawna jednak rodzice potrafią sobie doskonale radzić bez nich. A temperaturę wody można sprawdzić najprościej własnym łokciem.

6. Przybornik do zawieszenia na łóżeczko

Jest to kawałek materiału z kieszeniami, który wieszasz przy łóżeczku swojego szkraba. Przed podjęciem decyzji o jego zakupie przemyśl dokładnie co mogłabyś w nim trzymać i czy faktycznie jest niezbędny.

7. Sterylizator

Urządzenie takie dość dużo kosztuje – w szczególności te z segmentu elektrycznych. Butelki i smoczki dla noworodka i niemowlęcia skutecznie wysterylizujesz gotując je w wodzie przez 10 minut, natomiast w późniejszym okresie gdy dziecko ukończy pół roku wystarczy je jedynie wyparzać.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie