Testy genetyczne: Jeżeli chodzi o raka piersi „być może” nie jest odpowiedzią

Testy genetyczne: Jeżeli chodzi o raka piersi „być może” nie jest odpowiedzią

Testy genomiczne MammaPrint i BluePrint zapewniają spersonalizowane informacje które pomagają w podjęciu leczenia raka piersi.
Reklama
Istnieje wiele opcji leczenia kobiet ze zdiagnozowanym rakiem piersi. W procesie wspólnego podejmowania decyzji przez pacjentkę i lekarza, może pomóc test którego wyniki pozwolą zaplanować najefektywniejszą terapię. MammaPrint jest badaniem genetycznym z certyfikatem zgodności CE IVD oraz jako jedyne otrzymało certyfikację amerykańskiego Food and Drug Administration (FDA). MammaPrint określa niskie lub wysokie prawdopodobieństwo przerzutów a ta informacja jest kluczowa dla leczenia pacjenta, pozwala określić lekarzowi czy zastosować mniej lub bardziej agresywne leczenie. Dzięki analizie 70 genów w obrębie guza MammaPrint pozwala ustalić, czy w danym przypadku raki piersi może powrócić. Test BluePrint służy do precyzyjnego określenia podtypu molekularnego raka piersi. BluePrint dzięki analizie 80 genów jest w stanie zajrzeć „w głąb” komórek i precyzyjnie ustalić podtyp nowotworu.
Reklama
Wynik badania nie tylko podaje podtyp nowotworu jak luminal, HER2 czy podstawny, ale też podaje różnice w prognozie długoterminowej i odpowiedzi na leczenie neoadjuwantowe. Pozwala to na wybranie najlepszej terapii. Według badań test BluePrint podaje dokładniejszą diagnozę w aż 25% przypadków. Co w praktyce oznacza, że co 4 pacjentka ma o wiele większą szansę na wyzdrowienie i dłuższe życie bez nawrotu choroby. Razem MammaPrint i BluePrint zapewniają najszerszy zestaw dostępnych odpowiedzi umożliwiających spersonalizowane leczenie. Test dostępny jest w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock Po więcej informacji w sprawie testu zadzwoń proszę pod numer telefonu 22 7103 301 lub napisz maila pod testy.gentyczne@ecz-otwock.pl
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama