Testy genetyczne: Jeżeli chodzi o raka piersi „być może” nie jest odpowiedzią
Udostępnij Google News
Zdrowie

Testy genetyczne: Jeżeli chodzi o raka piersi „być może” nie jest odpowiedzią

Testy genomiczne MammaPrint i BluePrint zapewniają spersonalizowane informacje które pomagają w podjęciu leczenia raka piersi.

Istnieje wiele opcji leczenia kobiet ze zdiagnozowanym rakiem piersi. W procesie wspólnego podejmowania decyzji przez pacjentkę i lekarza, może pomóc test którego wyniki pozwolą zaplanować najefektywniejszą terapię.

MammaPrint jest badaniem genetycznym z certyfikatem zgodności CE IVD oraz jako jedyne otrzymało certyfikację amerykańskiego Food and Drug Administration (FDA). MammaPrint określa niskie lub wysokie prawdopodobieństwo przerzutów a ta informacja jest kluczowa dla leczenia pacjenta, pozwala określić lekarzowi czy zastosować mniej lub bardziej agresywne leczenie. Dzięki analizie 70 genów w obrębie guza MammaPrint pozwala ustalić, czy w danym przypadku raki piersi może powrócić.

Test BluePrint służy do precyzyjnego określenia podtypu molekularnego raka piersi. BluePrint dzięki analizie 80 genów jest w stanie zajrzeć „w głąb” komórek i precyzyjnie ustalić podtyp nowotworu. Wynik badania nie tylko podaje podtyp nowotworu jak luminal, HER2 czy podstawny, ale też podaje różnice w prognozie długoterminowej i odpowiedzi na leczenie neoadjuwantowe. Pozwala to na wybranie najlepszej terapii. Według badań test BluePrint podaje dokładniejszą diagnozę w aż 25% przypadków. Co w praktyce oznacza, że co 4 pacjentka ma o wiele większą szansę na wyzdrowienie i dłuższe życie bez nawrotu choroby.

Razem MammaPrint i BluePrint zapewniają najszerszy zestaw dostępnych odpowiedzi umożliwiających spersonalizowane leczenie.

Test dostępny jest w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock

Po więcej informacji w sprawie testu zadzwoń proszę pod numer telefonu 22 7103 301 lub napisz maila pod testy.gentyczne@ecz-otwock.pl

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie