Olej lniany - dlaczego warto go stosować?
Udostępnij Google News
Uroda

Olej lniany - dlaczego warto go stosować?

Wiele osób stosuje olej lniany w codziennej diecie. Jest to niesamowity dodatek do potraw, o bardzo złożonych właściwościach, ale warto stosować go również w kosmetyce. Nałożony na skórę twarzy potrafi zdziałać cuda. Naprawdę!

Walka z chorą skórą

Zupełnie zdrowa skóra nie ma problemu z odpowiednim nawilżeniem i barierą ochronną, a to dlatego, że regularnie wydziela sebum, w którego skład wchodzą różne kwasy, między innymi omega 6 oraz omega 3. Tak się składa, że olej lniany składa się aż w 60 % z tych właśnie kwasów.

Są też osoby, które borykają się z nadprodukcją sebum. Tłusta cera to nie mały problem, bo trzeba walczyć z trądzikiem i zaskórnikami oraz z ciągłym błyszczeniem się skóry.

Ale jest na to rada!

Olej lniany może pomóc tak naprawdę w każdym przypadku, dzięki regulowaniu składu sebum i oczyszczaniu skóry. Pielęgnacja skóry twarzy za pomocą oleju lnianego to najlepsze, co możemy dla niej zrobić. Niezależnie od tego, czy masz suchą, czy tłustą cerę, olej lniany będzie tutaj specyfikiem do zadań specjalnych. To prawdziwy olej młodości, gdyś zawiera witaminę E, to też jest świetny także dla skóry dojrzałej, która ma już sporo zmarszczek. A jak go stosować? Zobaczcie!

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie