Gdzie znaleźć klienta? Poznaj te przydatne rady!
Udostępnij Google News
Kariera

Gdzie znaleźć klienta? Poznaj te przydatne rady!

Założyłaś wreszcie swoją wymarzoną firmę. Wcześniej zrobiłaś dokonały biznesplan, i ujęłaś w nim również spodziewane dochody. Nagle przytłoczyła Cię przykra rzeczywistość, bo okazało się, że piękny wystrój lokalu i dopracowane menu to nie wszystko. Klient musi jakoś się o Tobie dowiedzieć. Gdzie znaleźć klienta i jak go szukać?

Na początku nie jest łatwo

Jeśli zaczynasz zupełnie od zera i nie stoi za Tobą tłum potencjalnych klientów, którzy od dawna Ci ufają, będziesz musiała budować swoją markę krok, po kroku. W takiej sytuacji warto zrobić tak zwane drzwi otwarte, gdzie w zależności od usługi przeprowadzisz jakieś zajęcia za darmo, lub zrobić degustację swoich potraw itp. Dzięki temu zyskasz pierwsze osoby, które chętnie będą opowiadały o Twoim biznesie. Zadziała poczta pantoflowa, która tak naprawdę jest najskuteczniejszą formą reklamy.

Dbaj o jakość swoich usług

Dobry interes obroni się sam. Jeżeli oferujesz potencjalnym klientom coś, co naprawdę jest dla nich przydatne, oni będą do Ciebie wracać. Jeżeli dodatkowo zadbasz o dobrą atmosferę i miły kontakt z klientem, wywołasz w nim pozytywne emocje i tym chętniej ponownie skorzystają z Twoich usług. Co jeszcze możesz zrobić, by zdobyć klienta? Jak go szukać?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie