Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniach za granicą?

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniach za granicą?

Z roku na rok świat staje się dla nas coraz mniejszy i częściej się zapuszczamy w jego dalsze rejony. Rozumiemy, że posiadane przez nas ubezpieczenia nie zawsze zapewniają nam odpowiednie bezpieczeństwo poza granicami naszego kraju. Na co konkretnie powinniśmy zwrócić uwagę, by nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka? Jakie ubezpieczenia dodatkowe wykupić, gdy wybieramy się na zagraniczną wycieczkę?
Reklama
Co mamy zagwarantowane już teraz? Ubezpieczenie za granicą bardzo często jest po prostu ubezpieczeniem, które mamy już teraz. Każda osoba posiadająca ubezpieczenie w NFZ może korzystać ze służby zdrowia poza granicami naszego kraju. Warto jedynie postarać się o specjalną europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego, by uzyskać usługi szybciej i łatwiej. Sęk w tym, że zakres ubezpieczenia w naszym kraju i poza jego granicami może być bardzo różny. Znakomitym przykładem są akcje ratunkowe w górach. Turysta, który zabłądzi w polskich Tatrach, otrzyma darmową pomoc. Turysta w Tatrach słowackich zapłaci za każdy element akcji i pomocy medycznej. Zakres terytorialny ubezpieczenia W innych przypadkach nasze ubezpieczenie za granicą może wynikać z faktu, iż ubezpieczyciel nie rozróżnia pomiędzy zdarzeniem w Polsce i poza jej granicami.
Reklama
Przykładem takiego ubezpieczenia jest ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Zazwyczaj odszkodowanie dostaniemy niezależnie od miejsca zdarzenia. Nie należy jednak zakładać, że podobnie działają inne ubezpieczenia komunikacyjne. Nasz pakiet Assistance wcale nie musi działać aż tak daleko od domu. Specjalne sytuacje Ogromne znaczenie ma tutaj także to, że niektóre sytuacje traktowane są jako wyjątkowe. Jest to istotne w szczególności dla osób posiadających specjalne ubezpieczenia za granicą dla osób podróżujących. Takie ubezpieczenie może nam gwarantować zwrot kosztów transportu, leczenia czy utraconego mienia.
Reklama
Będzie ono jednak zawsze obwarowane różnymi ograniczeniami. Najczęściej są to ograniczenia terytorialne lub rodzajowe. Ograniczenia terytorialne odnoszą się do tego, gdzie dojdzie do zdarzenia. Dlatego należy kupować ubezpieczenia dla danego kraju lub obszaru. Drugi rodzaj ograniczeń odnosi się do tego, że ubezpieczenie może nie obejmować chociażby sportów ekstremalnych. W efekcie tego nasze ubezpieczenie nagle traci ważność, jeśli zdecydujemy się na jazdę na nartach wodnych w czasie naszego leniwego wypoczynku w morskim kurorcie. Nawet tak zwane ubezpieczenia dla sportowców, które kupuje się chociażby przy wyjazdach na narty, mogą mieć przeróżne wyłączenia. www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama