Najpopularniejsze mity ciążowe - znasz je wszystkie?
Udostępnij Google News
Dziecko

Najpopularniejsze mity ciążowe - znasz je wszystkie?

Ciążowe zabobony to bardzo popularny temat wśród przyszłych mam. Niektóre z nich bardzo w nie wierzą, inne zapoznają się z nimi tylko po to, żeby poprawić sobie humor. Mówi się, że w każdym kłamstwie jest ziarenko prawdy, czy tak samo jest z ciążowymi mitami?

Mity ciążowe - znasz je?

Jednym z najbardziej krzywdzących mitów ciążowych jest ten, który mówi o tym, iż kiedy kobieta nie może zajść w ciążę, to jest z pewnością wyłącznie jej wina. Tak się składa, że bezpłodność może dotyczyć tak samo kobiety, jak i mężczyzny a jak wiadomo, do tanga trzeba dwojga.
Przyszła mama chciałaby jak najprędzej poznać płeć swojego dziecka. Mity ciążowe i na to znajdują rozwiązanie. Otóż podobno, gdy ciężarna zajada się słodkościami, urodzi dziewczynkę. Jeżeli natomiast marzą jej się śledzie i inne kwaśne potrawy, będzie chłopiec. Nie warto jednak się na to nastawiać, ponieważ to tylko kolejny mit, ciążowy zabobon.

Jeśli się poparzysz, dziecko będzie miało czerwoną plamkę

Ten mit ciążowy podobno sprawdził się niejednej kobiecie, ale to bzdura. Jeżeli maluch urodził się z czerwoną plamką, to zapewne naczyniak, który pojawia się u wielu dzieci. Jeśli się poparzysz, to oparzenie nie przejdzie w żaden sposób na dziecko. To po prostu niemożliwe.
W ciąży - wbrew mitom ciążowym - możesz ten spokojnie zakładać na szyję swój ulubiony łańcuszek. Jeśli Twoje dziecko urodzi się z pępowiną okręconą wokół szyi, to z pewnością nie z powodu tej ozdoby. Jakie jeszcze mity ciążowe warto znać?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie