10 sposobów na przetłuszczające się włosy
Udostępnij Google News
Uroda

10 sposobów na przetłuszczające się włosy

Istnieją liczne przyczyny przetłuszczania się włosów. Boryka się z tym problemem wiele kobiet ale także i mężczyzn. Każdego dnia twoja fryzura jest przyklapnięta, posklejana i nieestetyczna. Włosy myjesz codziennie a i tak na wieczór nie wyglądają dobrze?

Zacznij odpowiednio pielęgnować swoją czuprynę aby przetłuszczanie mniej ci doskwierało. Oto nasze rady:

1. Suszarka – najlepiej jeśli zrezygnujesz z korzystania z niej, ale jeśli zdarzy się, że będzie to konieczne koniecznie decyduj się na chłodne powietrze.

2. Maseczki i odżywki – nie są zakazane, powinnaś jednak ograniczyć ich stosowanie jedynie do końcówek włosów. Najbardziej wskazane są kosmetyki delikatne, które ułatwiają rozczesywanie, odświeżają włosy i regulują pracę gruczołów łojowych.

3. Kosmetyki – te na które się decydujesz powinny charakteryzować się łagodnym działaniem, nie mogą podrażniać gruczołów łojowych. Gdy nakładasz kosmetyk na głowę bierz jedynie niewielką ilość, a w czasie mycia przez dłuższą chwilę delikatnie masuj skórę głowy.

4. Do spłukiwania szamponu używaj chłodnej wody.

5. Mycie włosów – jeśli to konieczne myj je codziennie. Nie zniszczysz włosów, tylko usuniesz nadmiar serum, dzięki czemu skórze będzie łatwiej oddychać, włosy staną się lżejsze i będą mniej wypadać.

6. Kąpiele aromaterapeutyczne – odpowiednio dobrane olejki mogą ograniczyć wydzielanie sebum, odświeżyć skórę głowy oraz uspokoić gruczoły łojowe. Stosuj je w maseczkach. Do wypróbowania polecamy : olejek migdałowy, grejpfrutowy, pomarańczowy, lawendowy lub geraniowy. Pomocne będą też zioła : tymianek, rumianek oraz mięta.

7. Pocieranie włosów – gdy wycierasz włosy ręcznikiem lub czeszesz szczotką nie rób tego zbyt długo, tylko tyle ile to konieczne.

8. Kosmetyki stylizacyjne – absolutnie z nich zrezygnuj, bardzo obciążają włosy i mogą potęgować przetłuszczanie (żele, lakiery, nabłyszczacze).

9. Zdrowy tryb życia – staraj się zdrowo żyć i zaplanuj zbilansowaną dietę, z dużym bogactwem warzyw i owoców.

10. Płukanki z pokrzywy – w drogeriach dostaniesz niedrogie płukanki z pokrzywy, stosuj je po myciu włosów, przetłuszczanie powinno się zmniejszyć.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie