10 sposobów na przetłuszczające się włosy

10 sposobów na przetłuszczające się włosy

Istnieją liczne przyczyny przetłuszczania się włosów. Boryka się z tym problemem wiele kobiet ale także i mężczyzn. Każdego dnia twoja fryzura jest przyklapnięta, posklejana i nieestetyczna. Włosy myjesz codziennie a i tak na wieczór nie wyglądają dobrze?
Reklama
Zacznij odpowiednio pielęgnować swoją czuprynę aby przetłuszczanie mniej ci doskwierało. Oto nasze rady: 1. Suszarka – najlepiej jeśli zrezygnujesz z korzystania z niej, ale jeśli zdarzy się, że będzie to konieczne koniecznie decyduj się na chłodne powietrze. 2. Maseczki i odżywki – nie są zakazane, powinnaś jednak ograniczyć ich stosowanie jedynie do końcówek włosów. Najbardziej wskazane są kosmetyki delikatne, które ułatwiają rozczesywanie, odświeżają włosy i regulują pracę gruczołów łojowych. 3. Kosmetyki – te na które się decydujesz powinny charakteryzować się łagodnym działaniem, nie mogą podrażniać gruczołów łojowych. Gdy nakładasz kosmetyk na głowę bierz jedynie niewielką ilość, a w czasie mycia przez dłuższą chwilę delikatnie masuj skórę głowy. 4. Do spłukiwania szamponu używaj chłodnej wody. 5. Mycie włosów – jeśli to konieczne myj je codziennie. Nie zniszczysz włosów, tylko usuniesz nadmiar serum, dzięki czemu skórze będzie łatwiej oddychać, włosy staną się lżejsze i będą mniej wypadać.
Reklama
6. Kąpiele aromaterapeutyczne – odpowiednio dobrane olejki mogą ograniczyć wydzielanie sebum, odświeżyć skórę głowy oraz uspokoić gruczoły łojowe. Stosuj je w maseczkach. Do wypróbowania polecamy : olejek migdałowy, grejpfrutowy, pomarańczowy, lawendowy lub geraniowy. Pomocne będą też zioła : tymianek, rumianek oraz mięta. 7. Pocieranie włosów – gdy wycierasz włosy ręcznikiem lub czeszesz szczotką nie rób tego zbyt długo, tylko tyle ile to konieczne. 8. Kosmetyki stylizacyjne – absolutnie z nich zrezygnuj, bardzo obciążają włosy i mogą potęgować przetłuszczanie (żele, lakiery, nabłyszczacze). 9. Zdrowy tryb życia – staraj się zdrowo żyć i zaplanuj zbilansowaną dietę, z dużym bogactwem warzyw i owoców. 10. Płukanki z pokrzywy – w drogeriach dostaniesz niedrogie płukanki z pokrzywy, stosuj je po myciu włosów, przetłuszczanie powinno się zmniejszyć. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama