Pierwsze ząbki dziecka - jak o nie dbać?
Udostępnij Google News
Dziecko

Pierwsze ząbki dziecka - jak o nie dbać?

Ząbkowanie u dziecka to bardzo żywy temat wśród rodziców niemowlaków. Niestety jest to trudny okres dla malca i nawet jeśli do tej pory jako rodzic mogłaś pochwalić się tym, że przesypiacie rodzinnie całe noce, teraz to może się zmienić. Jak pomóc dziecku, które cierpi przez ząbkowanie? Jak dbać o pierwsze ząbki u dziecka?

Pierwsze ząbki u dziecka - kiedy się pojawiają?

Pierwsze ząbki u dziecka pojawiają się w naprawdę różnym czasie. Generalnie dzieje się to pomiędzy piątym a dziesiątym miesiącem życia dziecka, choć zdarzają się wyjątki, w którym pierwszy ząbek pojawia się nieco prędzej, lub później.
Często mówi się, że jest to kwestią dziedziczenia i w dużej mierze zależy od tego, kiedy rodzice dziecka rozpoczęli okres ząbkowania. Jeśli pojawiają się jakieś różnice w kwestii wyżynania się ząbków, to zazwyczaj w stronę późniejszego ząbkowania, niż wcześniejszego.

Ząbkowanie to nie taka prosta sprawa

Organizm dziecka jest wówczas mocno zmęczony. Często pojawia się wtedy podwyższona temperatura czy katar, a dziecko ma słabszą odporność. Dlatego w trakcie ząbkowania lepiej nie zabierać dziecka do zatłoczonych supermarketów ani na duże, rodzinne spotkania. A co zrobić, by ulżyć dziecku w bólu związanym z ząbkowaniem? Oraz jak dbać o pierwsze ząbki?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie